خانه / دانستنی ها / نکاتی در مورد مشاوره

نکاتی در مورد مشاوره

%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7

مشاوره روابط فرایندی است که گروهی از انسان ها تلاش می کنند روابط افراد را مدیریت کرده و بهبود بخشند و تضادها را از بین ببرند. رابطه مد نظر ممکن است بین اعضای خانواده ، بین زن و شوهر، بین کارمند و کارفرما و یا بین مشتری و مسئول باشد.

زوج درمانی یکی از مولفه های مشاوره در مورد روابط می باشد. این شکل از مشاوره ممکن است با دیگر انواع مشاوره کمی متفاوت باشد. مشاوره کوتاه مدت ممکن است بین 1 تا 3 جلسه طول بکشد، در حالیکه زوج درمانی طولانی مدت بین 12 تا 24 جلسه طول خواهد کشید.

یک استثنا در این مورد وجود دارد که زوج درمانی متمرکز شده می باشد. زوج درمانی بیشتر در مورد مشکلات به ظاهر مقاوم با سابقه رابطه می باشد که احساسات هدف و عامل تغییر می باشند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

مشاوره ازدواج به ترکیبی از مشاوره های ذکر شده در بالا اشاره دارد. روش ها ممکن است تفاوت هایی داشته باشند، اما تفاوت ها ممکن است بیشتر به روش درمانگر و طریقه مشاوره مربوط شوند تا به عنوان آن.

قواعد اصلی

قبل از اینکه یک رابطه بین افراد درک شود، لازم است که تشخیص داده شود که هر فرد، از جمله مشاور دارای شخصیت، درک، ارزش های خاص و تاریخچه منحصر به فردی است. افراد در روابط مختلف به سیستم های ارزشی مختلف و گاهی غیرقابل توضیح پایبند می مانند. متغیرهای نهادی و اجتماعی (مانند مذهب، گروه های اجتماعی و دیگر عوامل جمعی) که شکل طبیعی رفتار یک فرد را تشکیل می دهند، در روند مشاوره و درمان مد نظر گرفته می شوند. یکی از اصول مشاوره در روابط این است که برای همه شرکت کننده ها مفید است و می توانند با یکدیگر و با جامعه روابط بهینه ای برقرار کنند. مهارت های زوج ها برای حل اختلافات می تواند میزان نرخ طلاق را پیش بینی کند.

اکر روابط زمانی دچار مشکل می شوند و منجر به شکست و بروز عملکردهای نامناسب و الگوهای ناسازگار خواهد شد. بروز مشکل در روابط علل مختلفی دارد، از جمله دلبستگی بدون امنیت، تکبر، حسادت، خشم، طمع، برقراری ارتباط ضعیف، عدم توانایی در حل مشکلات، بیماری جسمی، وجود گروه سوم و غیره.

بروز برخی تغییرات در وضعیت افاد، مانند وضعیت مالی، سلامت جسمی و تاثیر دیگر اعضای خانواده می تواند تاثیر عمیقی بر رفتار، واکنش ها و عملکردهای افراد در برقراری روابط بگذارد.

یک راه حل مناسب برای برطرف کردن این مشکلات و قرار دادن روابط در مسیر مناسب باعث تغییر ادراکات و عواطف افراد می شود.

درک و واکنش های عاطفی به یک رابطه اغلب در یک طرح ذهنی قرار می گیرند که نقشه عشق نامیده می شوند. این برنامه ها به طور مشترک بررسی و آشکارا بحث خواهند شد. ارزش های اصلی درک شده و مورد احترام قرار می گیرند یا اگر نامناسب باشند، تغییر داده می شوند.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Relationship_counseling

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه