خانه / دانستنی ها / نکاتی در مورد مشاوره

نکاتی در مورد مشاوره

نکاتی در مورد مشاورهReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Sep 8Rating:

%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7

مشاوره روابط فرایندی است که گروهی از انسان ها تلاش می کنند روابط افراد را مدیریت کرده و بهبود بخشند و تضادها را از بین ببرند. رابطه مد نظر ممکن است بین اعضای خانواده ، بین زن و شوهر، بین کارمند و کارفرما و یا بین مشتری و مسئول باشد.

زوج درمانی یکی از مولفه های مشاوره در مورد روابط می باشد. این شکل از مشاوره ممکن است با دیگر انواع مشاوره کمی متفاوت باشد. مشاوره کوتاه مدت ممکن است بین 1 تا 3 جلسه طول بکشد، در حالیکه زوج درمانی طولانی مدت بین 12 تا 24 جلسه طول خواهد کشید.

یک استثنا در این مورد وجود دارد که زوج درمانی متمرکز شده می باشد. زوج درمانی بیشتر در مورد مشکلات به ظاهر مقاوم با سابقه رابطه می باشد که احساسات هدف و عامل تغییر می باشند.

مشاوره ازدواج به ترکیبی از مشاوره های ذکر شده در بالا اشاره دارد. روش ها ممکن است تفاوت هایی داشته باشند، اما تفاوت ها ممکن است بیشتر به روش درمانگر و طریقه مشاوره مربوط شوند تا به عنوان آن.

قواعد اصلی

قبل از اینکه یک رابطه بین افراد درک شود، لازم است که تشخیص داده شود که هر فرد، از جمله مشاور دارای شخصیت، درک، ارزش های خاص و تاریخچه منحصر به فردی است. افراد در روابط مختلف به سیستم های ارزشی مختلف و گاهی غیرقابل توضیح پایبند می مانند. متغیرهای نهادی و اجتماعی (مانند مذهب، گروه های اجتماعی و دیگر عوامل جمعی) که شکل طبیعی رفتار یک فرد را تشکیل می دهند، در روند مشاوره و درمان مد نظر گرفته می شوند. یکی از اصول مشاوره در روابط این است که برای همه شرکت کننده ها مفید است و می توانند با یکدیگر و با جامعه روابط بهینه ای برقرار کنند. مهارت های زوج ها برای حل اختلافات می تواند میزان نرخ طلاق را پیش بینی کند.

اکر روابط زمانی دچار مشکل می شوند و منجر به شکست و بروز عملکردهای نامناسب و الگوهای ناسازگار خواهد شد. بروز مشکل در روابط علل مختلفی دارد، از جمله دلبستگی بدون امنیت، تکبر، حسادت، خشم، طمع، برقراری ارتباط ضعیف، عدم توانایی در حل مشکلات، بیماری جسمی، وجود گروه سوم و غیره.

بروز برخی تغییرات در وضعیت افاد، مانند وضعیت مالی، سلامت جسمی و تاثیر دیگر اعضای خانواده می تواند تاثیر عمیقی بر رفتار، واکنش ها و عملکردهای افراد در برقراری روابط بگذارد.

یک راه حل مناسب برای برطرف کردن این مشکلات و قرار دادن روابط در مسیر مناسب باعث تغییر ادراکات و عواطف افراد می شود.

درک و واکنش های عاطفی به یک رابطه اغلب در یک طرح ذهنی قرار می گیرند که نقشه عشق نامیده می شوند. این برنامه ها به طور مشترک بررسی و آشکارا بحث خواهند شد. ارزش های اصلی درک شده و مورد احترام قرار می گیرند یا اگر نامناسب باشند، تغییر داده می شوند.

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Relationship_counseling

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - نکاتی در مورد مشاوره

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه