خانه / آموزش روابط / نمی خواهم اینطور باشی!!

نمی خواهم اینطور باشی!!

لحن کلام در ارتباطات بسیار موثر است، اگر همسر شما در ارتباطات اش با شما به جای برخوردهای مثبت، رفتاری منفی را در پیش می گیرد، این به آن معنا نیست که بازی تمام شده است و این مکالمه حتما به دعوا منجر خواهد شد. وقتی شما در رابطه تان این گونه جواب می گیرید: ” نمی خواهم” یا ” دوست ندارم” آنگاه باید چه کار کنید؟

در این گونه موارد بسیار خوب است که شما لحن تدافعی نداشته باشید و بتوانید گفتگو را به سمت مصالحه پیش ببرید. در این طور مواقع گفتن جمله هایی مثل: ” تو چه طور دوست داری” ؟ یا ” به نظر تو چه کار میشه کرد” نتیجه مثبتی خواهند داشت.

ازدواج

مثلا در مثال زیر شاهد یک گفتگوی تدافعی هستیم:

الف: نمی خواهم هر روز این قدر وسایلت را آشفته در اتاق مان ببینم، دیگه واقعا خسته ام کردی…

ب: وسایل من اصلا  آشفته نیست، نظم خاص خودش رو داره، تو هم منو با این کارهای وسواسی ات خسته کردی…

و یک مثال از گفتگوهای اصلاحی:

الف: نمی خواهم هر روز این قدر وسایلت را آشفته در اتاق مان ببینم، دیگه واقعا خسته ام کردی…

ب: نمی خوام ناراحتت کنم اما این برای تو آشفتگیه، برای من یک جور نظمه. به نظر تو چه کار میشه کرد که وسایل ام کمی منظم تر به نظر برسن؟؟

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه