خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / می دانید چرا وقتی ناراحتیم می گویند بهتر است با کسی صحبت کنیم تا آرام شویم؟

می دانید چرا وقتی ناراحتیم می گویند بهتر است با کسی صحبت کنیم تا آرام شویم؟

استرس کاری

استرس زمانی که به اشتراک گذاشته میشود  کاهش می یابد.

اگر زمانی که شما از چیزی مانند چتر بازی می ترسید بهتر است در همان تیمی که هستید احساستان را با کسی که مثل شما است در میان بگذارید زیرا در میان گذاشتن احساس یک راه بسیار مفید برای غلبه بر ترس در شما است.

سارا تاونسند رهبر مطالعه ، استادیار مدیریت  سازمانی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مدرسه مارشال از یافته های خود در زمینه تجربه استرس در محل کار در لس آنجلس می گوید:

” به عنوان مثال، زمانی که شما همراه با گروهی بر روی پروژه پر مخاطره ای کار میکنید ، این شرایط می تواند برای شما تهدید کننده بوده  و استرس  شما را افزایش دهد  اما صحبت کردن با یکی از همکاران که چنین حالت عاطفی مشترکی با شما دارد می تواند به کاهش این استرس به شما کمک کند  “.

او و همکارانش از  52 دانشجوی دوره کارشناسی زن دعوت به شرکت در یک مطالعه در صحبت های عمومی کردند .

قبل از شروع سخنرانی ها، شرکت کنندگان به صورت جفت قرار گرفتند و تشویق به بحث شدند .

پژوهشگران حالات هیجانی شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند آنها همچنین هورمون استرس، کورتیزول قبل از سخنرانی در طول و پس از سخنرانی ها نیز بررسی کردند.

نتایج نشان می دهد که به اشتراک گذاری احساس یک وضعیت خطر با کسی که در یک حالت عاطفی مشابه است، او به طور کلی، که با سطح استرس بالایی همراه است و با تهدید است میتواند سطح استرس را کاهش دهد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/271926.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه