ملانوما

ملانوماReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Mar 16Rating:

 

ملانوما

بروز این بیماری هر سال در حال افزایش است ، میزان بروز با افزایش سن ، افزایش می یابند و در سفید پوستان 10 برابر نسبت به افرادی آفریقایی- آمریکایی بیشتر است.

ملانوما با اشعه ماوراء بنفش و قرار گفتن در معرض رادیاسیون و بخصوص به سوختگی دوران کودکی مربوط است .

مرحله بندی ملانوم بر اساس قطر تومور اولیه که هم بر حسب قطر تومور و هم عمق تومور در پوست انجام میشود .ضخامت تومور تنها و بیشترین فاکتور مهم در پیش آگهی است.

درمان

درمان جراحی با حاشیه وسیع برای درمان ضایعات اولیه مخاطی لازم است و در صورت عدم امکان جراحی پرتو درمانی انجام می پذیرد.

پیشگیری

مطالعات نشان داده اند که کاهش در معرض قرار گرفتن اشعه UV آفتاب احتمال وقوع این نوع سرطان را کاهش می دهد ف پوشیدن لباسهای مناسب و استفاده از کرم های ضد آفتاب از پوست ما در مقابل این اشعه پر انرژی محافظت می کند.

افرادی که پوستشان بعد از مدتی در معرض آفتاب قرار گرفتن تیره میشود احتمال بیشتری برای ابتلا به این سرطان دارند اینگونه افراد باید کمتر از بقیه در مقابل نور آفتاب قرار گیرند.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - ملانوما

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه