ملانوما

 

ملانوما

بروز این بیماری هر سال در حال افزایش است ، میزان بروز با افزایش سن ، افزایش می یابند و در سفید پوستان 10 برابر نسبت به افرادی آفریقایی- آمریکایی بیشتر است.

ملانوما با اشعه ماوراء بنفش و قرار گفتن در معرض رادیاسیون و بخصوص به سوختگی دوران کودکی مربوط است .

مرحله بندی ملانوم بر اساس قطر تومور اولیه که هم بر حسب قطر تومور و هم عمق تومور در پوست انجام میشود .ضخامت تومور تنها و بیشترین فاکتور مهم در پیش آگهی است.

درمان

درمان جراحی با حاشیه وسیع برای درمان ضایعات اولیه مخاطی لازم است و در صورت عدم امکان جراحی پرتو درمانی انجام می پذیرد.

پیشگیری

مطالعات نشان داده اند که کاهش در معرض قرار گرفتن اشعه UV آفتاب احتمال وقوع این نوع سرطان را کاهش می دهد ف پوشیدن لباسهای مناسب و استفاده از کرم های ضد آفتاب از پوست ما در مقابل این اشعه پر انرژی محافظت می کند.

افرادی که پوستشان بعد از مدتی در معرض آفتاب قرار گرفتن تیره میشود احتمال بیشتری برای ابتلا به این سرطان دارند اینگونه افراد باید کمتر از بقیه در مقابل نور آفتاب قرار گیرند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه