خانه / تازه های علم و تکنولوژی / معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همه

معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همه

موبایل

استفاده زیاد از تلفن همراه به این معنا نیست که شما ارتباطات بیشتری دارید و شادتر خواهید بود خیر.

تحقیقات جدید دانشمندان در دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد که دانشجویانی که زمان بیشتری را برای استفاده از تلفن همراه خود را صرف می کنند ،بیشتر مضطرب بوده و از عملکرد تحصیلی خود ناراضی می باشند.

در این مطالعه و بررسی بر روی دانش آموزان نشان داد که استفاده زیاد از تلفن هراه با میزان رضایت و شادی افراد همبستگی منفی داشته است و کمتر قادر بوده اند تا بر روی تکالیف مدرسه شان تمرکز کنند و منجر به ایجاد اضطراب در آنها شده است.

در حالی که پژوهش های قبلی نشان داده است که تلفن های همراه می توانند باعث بهبود تعاملات اجتماعی و کاهش احساس انزوا شوند ولی آخرین یافته ها که در مجله رفتار انسان به چاپ رسیده است نشان می دهد که دسترسی  افراد به اطلاعات ممکن است احساس اضطراب ایجاد کنند.

اما از آنجایی که تلفن همراه مانند بقیه تکنولوژی ها در زندگی امروزه بسیار حائز اهمیت می باشد نمی توان آن را از زندگی روزمره مان حذف کرد وبهتر است که طرز استفاده درست و صحیح را به فرزندان خود و حتی خودمان آموزش دهیم تا از بند چنین مشکلاتی رها شویم.

منبع:

healthland

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه