خانه / تازه های علم و تکنولوژی / معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همه

معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همه

معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همهReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Jan 12Rating:

موبایل

استفاده زیاد از تلفن همراه به این معنا نیست که شما ارتباطات بیشتری دارید و شادتر خواهید بود خیر.

تحقیقات جدید دانشمندان در دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد که دانشجویانی که زمان بیشتری را برای استفاده از تلفن همراه خود را صرف می کنند ،بیشتر مضطرب بوده و از عملکرد تحصیلی خود ناراضی می باشند.

در این مطالعه و بررسی بر روی دانش آموزان نشان داد که استفاده زیاد از تلفن هراه با میزان رضایت و شادی افراد همبستگی منفی داشته است و کمتر قادر بوده اند تا بر روی تکالیف مدرسه شان تمرکز کنند و منجر به ایجاد اضطراب در آنها شده است.

در حالی که پژوهش های قبلی نشان داده است که تلفن های همراه می توانند باعث بهبود تعاملات اجتماعی و کاهش احساس انزوا شوند ولی آخرین یافته ها که در مجله رفتار انسان به چاپ رسیده است نشان می دهد که دسترسی  افراد به اطلاعات ممکن است احساس اضطراب ایجاد کنند.

اما از آنجایی که تلفن همراه مانند بقیه تکنولوژی ها در زندگی امروزه بسیار حائز اهمیت می باشد نمی توان آن را از زندگی روزمره مان حذف کرد وبهتر است که طرز استفاده درست و صحیح را به فرزندان خود و حتی خودمان آموزش دهیم تا از بند چنین مشکلاتی رها شویم.

منبع:

healthland

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - معایب استفاده زیاد از تلفن همراه برای همه

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه