خانه / اختلالات مغزواعصاب / صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان

صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان

apniaapniaآپنه خواب

شما ممکن است آپنه انسدادی خواب داشته باشید!

ویژگی های آپنه خواب:

خرخر شبانه ، نفس نفس زدن ، خواب آلودگی

سه علائم هشدار دهنده اصلی آپنه انسدادی خواب عبارتند از:

خروپف مداوم با صدای بلند ، وقفه در تنفس، همراه با حملات نفس نفس زدن در هنگام خواب، خواب آلودگی بیش از حد در طول بیداری

سایر علائم آپنه خواب : تنفس دهانی و تکرر ادرار بیش از حد

برخی از نشانه های دیگرمانند: تغییرآستانه درد ، تغییر خلق و خوی یا تحریک پذیری، افسردگی، و یا مشکلات در تمرکز اغلب نشان می دهد که افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب هستند.

درمان آپنه خواب :

درمان با فشارهوای مداوم راه هوایی بیمار انجام میشود.

هدف از تمام دستگاه های درمان آپنه خواب افزایش جریان هوا به ریه ها است. زمانی که عضلات اطراف زبان و گلو شل میشوند به علت انسداد جریان هوا مسدود می شود . دستگاه های دهان آپنه خواب و بالش های زاویه دار سفت برای این بیماران کاربرد دارد.

مطالعه ظاهر صورت افراد مبتلا به آپنه خواب، قبل و بعد ازدرمان :

آپنه خواب بسیار شایع است واین بیماری که اغلب تشخیص داده نمی شود و با خرخر و وقفه تنفس در طول خواب مشخص شده است. افراد مبتلا به آپنه خواب در معرض خطر مشکلات قلبی و حوادث در طول روز می باشند.

درمطالعه ای 20بیمار آپنه خواب میانسال که ظاهر صورت آنها قبل و بعد از یک درمان به نام فشار راه هوایی مثبت مداوم نمره داده شد. این درمان با ارائه یک جریان هوا از طریق یک ماسک ،راه های هوایی را باز نگه می دارد که در هنگام خواب وقفه تنفسی ایجاد نمی گردد. با توجه به مطالعه ای در مجله پزشکی خواب بالینی ، بهبود در چهره بیماران تنها پس از چند ماه گزارش شده است ، این تغییرات شامل : چهره ای هشیارتر ، جوان تر ، جذاب تر، داشتن پیشانی کمتر پف کرده و کاهش قرمزی چهره  می باشد. محققان این یافته ها را در مطالعات بزرگتر تایید کردند. آنها تصمیم به انجام مطالعه خود را برکارکنان مرکز خواب کردند و بهبود در چهره بیماران بعد از شروع به درمان مشاهده شد.

www. webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

یک نظر

  1. سلام من واقعا نياز به راهنمايي و كمك دارم. براي درمان چكار كنم . هزينه درمان ندارم . روش هاي بي هزينه را پيشنهاد كنيد لطفا. با تشكر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه