خانه / هنر درمانی / بازی درمانی / شیوه هایی برای تربیت کودکان امروزی و آشنایی آنان با دهکده جهانی

شیوه هایی برای تربیت کودکان امروزی و آشنایی آنان با دهکده جهانی

cropped-ChildrenWorld800

کودکان امروزه در دنيايی جهان شمول رشد می کنند. حال ما چگونه می توانيم به آنها پذيراشدن اين جهان و استفاده بهينه آزآن را به کودکانمان آموزش دهيم؟ دردنيايی وسيع ازبوستون تا بانکوک!
پاسخ اين سؤال روشن است؛ سفرکردن. اما شايد بودجه لازم برای گذراندن تعطيلات درمناطقدوردست را نداشته باشيد. سفرکردن را بعنوان انجام وظيفه برای فرزندان خود نگاه نکنيد بلکه درعوض آن را فرصتی برای اکتشافات سرگرم کننده،يادگيری و لذت بردن و رشد کردن بدانيد.

rht
۷ روش برای شروع اين کار:
• دنيا را به خانه خود بياوريد. يک نقشه جهان را دراتاق پررفت و آمد خانه آويزان کنيد بطوريکه کودکان نسبت به آن کنجکاو شده و بيشترآشنا بشوند. محل کشور، اسم شهر، محل، فرهنگ ها و زبان را درآن مشخص کنيد. جايی باشد که مطمئن هستيد می توانيد با فرزنانتان به آنجا سفرکنيد.
سايرجاذبه های آنجا را هم درنظربگيريد مانند صنايع دستی، کتابهای مصوری از خانه ها و باغها، ورزشهای محلی . و اگرپول خارجی داريد آنها را هم به ديواربچسباند و درباره شان صحبت کنيد.
• گزارشهای خبری پرهستند از موضوعات سنگينی که می شود درباره آنها بحث و گفتگو کرد اما شما می توانيد برای شروع مکالمه با فرزندان خود از مراسم قومی و يا دانش آموزی که ازکشوری ديگر در مدرسه فرزند شما ثبت نام کرده صحبت کنيد.
دقت کنيد که لباستان ساخت چه کشوری است. کشورسازنده مانند چين، پرو، بنگلادش را بر روی نقشه نشان دهيد. لازم نيست اطلاعات زيادی دراين زمينه داشته باشيد. کافی است که درباره دنيای خارج با کودکتان حرف بزنيد.
• از زبان موسيقی استفاده کنيد. درهنگام غذا پختن، رانندگی، خواب به موسيقی گوش دهيد. شنيدن کلمات خارجی برای فرزندتان جالب خواهد بود.
• فيلم های خانوادگی جالب ببينيد. ازکودک خود بپرسيد فيلم ساخته چه کشوری را مايل است ببيند. مثلا: آمریکا، ايتاليا، هند و ….
غذاهای کشورهای ديگر را مزه کنيد. و همزمان با ديدن فيلم تنقلات همان کشوررا نوش جان کنيد.
• هدايای از کشورهای ديگربه کودک هديه بدهيد. صنايع دستی بهترين هديه برای هرکسی است.
• يادگيری يک زبان خارجی. کودک را به کلاسهای آموزشی زبان ببريد و درخانه برنامه های آموزش آنلاين و نرم افزار زبان برايش تهيه کنيد. با کودکان بازی کنيد تا کلماتی را که درکلاس ياد گرفته اند تمرين کنند. ازتدريس خصوصی هم توانيد استفاده کنيد.
برای نشان دادن تفاوت جهان به کودک خود وقت بگذاريد. اين باعث توانمند شدن، انگيزه داشتن و احساس ارتباط جهانی داشتن می شود. ديدگاه جهانی داشتن سبب می شود که با جوامع گوناگون مرتبط شده و دنيايی فراترازدنيای خود را ببينيم. همچنين کودکان آماده برخورد با جهان اقتصادی و تجاری شده و دريک بازی برد-برد شرکت می کنند.

گرداورنده و مترجم:کیانوش محسنی

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

IMG_20151025_150011

آرش رستمی روانشناس کودک و بازی درمانگر کلینیک آلومینا

خدمات تخصصی بازی درمانی در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه