خانه / اختلالات روانپزشکی / شیوع اختلال خواب در کودکان با اختلال بیش فعالی / کمبود توجه

شیوع اختلال خواب در کودکان با اختلال بیش فعالی / کمبود توجه

خوابیدن

چندین مطالعه که بر اساس گزارش والدین انجام شده اند فنشان داده اند که شیوع اختلالات خواب در بین کودکان مبتلا به بیش فعالی / کم توجهی بیشتر از گروه کنترل سالم است ،همین طور در مقایسه با سایر اختلالات روانپزشکی و افراد سالم خانواده ،این اختلالات تا حدود 5 برابر بالاتر بود.

با استفاده از حرکت نگار نشان داده شده که کودکان مبتلا به این اختلال تغییرات زیادی در زمان بیداری و طول مدت خواب شبانه در مقایسه با گروه کنترل دارند.

حداقل در یک مطالعه دیده شده است که این افراد میزان آشفتگی شان هنگام خواب بیشتر است و طول مدت کلی زمان خواب در این گروه بیشتر بوده است.

اختلال بیش فعالی / کم توجهی همین طور با خروپف در حین خواب همراه است ،دیده شده است که عادت خروپف در کودکان مبتلا به بیش فعالی / کم توجهی 3 برابر کودکان گروه کنترل می باشد.

مطالعات اخیر نشان داده است که در حقیقت خواب منقطع و گسیخته ،نه کاهش زمان کلی خواب ،ممکن است علل واقعی تغییرات رفتاری روزانه در کودکان باشد.

خیلی از این کودکان چون از دارو استفاده می کنند می تواند دلیلی بر به هم ریختن ریتم خوابشان شود و در هنگام قطع دارو نشان داده شده است که خواب بهتری دارند.

علاوه بر این توصیه میشود خانواده نکات لازم جهت رعایت بهداشت خواب را در کودکشان رعایت کنند.

در مرکز مغزواعصاب روان آلومینا تمامی درمانی های روانشناختی ،دارویی و غیر دارویی جهت رفع مشکلات کودکان با اختلال بیش فعالی / کم توجهی انجام می پذیرد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه