خانه / تازه های علم و تکنولوژی / شفای مغز با چاشنی تغییر شخصیت و حذف خاطرات!

شفای مغز با چاشنی تغییر شخصیت و حذف خاطرات!

شفای مغز با چاشنی تغییر شخصیت و حذف خاطرات!Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Jan 9Rating:

سلول های بنیادی

دانشمندان  و فلاسفه در دانشگاه جانز هاپکینز اخطار داده اند که  ممکن است در درمان با سلول های بنیادی در اختلالات عصبی ما دچار تغییرات شخصیتی عمیقی شویم.

در استفاده از سلول های بنیادی برای درمان اختلالات مغزی ، دانشمندان ممکن است به دستکاری ناخواسته عمیق ترین تجربه انسانی بپردازند : شخصیت ما ، خلق و خو و رفتار ما و  شاید حتی احساس ما از خود ممکن است پس از پیوند سلول های بنیادی تغییر کند.

در اوایل سال جاری ، شرکت  زیست فناوری کالیفرنیا  تاییدیه استفاده از سلول های بنیادی جنینی برای درمان آسیب های نخاعی را دریافت کرد. همچنین آزمایش سلول های بنیادی برای درمان سکته مغزی،بیماری پارکینسون و بیماری هانتینگتون در حال انجام است.

در هر کارآزمایی بالینی ، ایمنی اولین شرط انجام مطالعه توسط  محققان است اما آیا تغییر شخصیت و حافظه ایمنی مطالعه را خدشه دار نمی کند؟!

در شماره ماه می مجله آمریکایی اخلاق زیستی متیو و همکارانش نشان دادند که پیوند سلول های بنیادی به مغز یک فرد ممکن است به فراموش کردن خاطرات مهم و حقایق اصلی زندگیش منجر شود، شخصیت فرد به یک شخصیت بیشتر تهاجمی یا آرام تغییر کند ، یا میل جنسی فرد زیادتر یا کم تر شود.

با توجه به اینکه اکثر مطالعات روی موشها انجام می شود،قضاوت کردن در مورد احساسات موشها  بعد از پیوند سلول های بنیادی کاری بسیار دشوار است.

تغییرات عمیق شخصیتی در مصرف داروها و حتی در بعضی روش های دیگر مانند تحریک عمیق مغناتیسی مغزی نیز دیده می شوند و ما هنوز در گام های نخست برای شناخت این تغییرات هستیم.

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - شفای مغز با چاشنی تغییر شخصیت و حذف خاطرات!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه