خانه / پاسخ به سوالات / سوال از متخصص مغز و اعصاب در مورد سردرد

سوال از متخصص مغز و اعصاب در مورد سردرد

رواندرمانی سردرد

با توجه به اینکه در حال حاضر سوالات در صفحات متفرقه سایت پرسیده می شود،تصمیم گرفتیم برای هرکدام از موضوعات سوالات یک صفحه جداگانه را اختصاص دهیم که بتوانید سوالاتتان را اینجا بپرسید.

لطفا اگر هر سوالی در مورد سردرد دارید،در پایان همین مطلب از متخصصین کلینیک آلومینا بپرسید.

در این مطلب نیز سعی می کنیم به سوالات رایج شما پاسخ دهیم.

سوال:

میگرن چیست؟

جواب:

میگرن یکی از شایع ترین انواع سردرد است، میگرن با سردرد شدید ضربان دار و علائمی مانند تهوع و استفراغ، سرگیجه، حساسیت به نور و صدا و … همراه است.میگرن فقط یک سردرد ساده نیست و ممکن است در دردهای میگرنی علائمی مانند تهوع از خود درد آزاردهنده تر باشند.

**********************************************

سوال:

چه چیزی باعث میگرن می شود؟

جواب:

علت دقیق بروز حملات میگرن کاملا شناخته شده نیست. با این حال برخی تغییرات عروقی در مغز و نقش وراثت به عنوان عوامل شناخته شده ی ایجاد میگرن شناخته می شوند.

برخی عوامل محرک مانند خستگی، نور و سر و صدای زیاد، مصرف برخی مواد غذایی و تغییرات آب و هوایی می توانند منجر به تشدید حملات میگرن شوند. دانشمندان معتقدند که علت اساسی بروز میگرن می تواند تغییرات عروقی در سطح مغز باشد.

هم چنین دانشمندان امروزه عقیده دارند که سردردهای میگرنی می تواند مربوط به نوعی ناهنجاری ژنتیکی در قسمت های مشخصی از مغز باشد. در مغز بیماران مبتلا به میگرن منطقه ی ویژه ای تحت عنوان مرکز درد  و یا ژنراتور میگرن وجود دارد. سردرد میگرنی زمانی آغاز می شود که که سلول های عصبی بیش فعال پیام های عصبی افراطی به رگ های خونی ارسال می کنند که این منجر به ترشح بیش از اندازه ی پروستاگلاندین ها، سروتونین و دیگر مواد شیمیایی می شود که درد ضربان دارد ایجاد می کند.

**********************************************

سوال:

آیا میگرن ارثی و ژنتیکی است؟

جواب:

وراثت یکی از مهمترین عواملی است که خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. اگر یکی از والدین مبتلا به میگرن باشد فرزند آن ها 50 درصد احتمال ابتلا به این بیماری را خواهد داشت و اگر هردو والد مبتلا به این بیماری باشند احتمال بیمارشدن فرزندشان تا 75 درصد افزایش پیدا می کند. اما گاهی بدون ابتلای بارز پدر و مادر فرزندان دچار میگرن وسردرد می شوند که این حالت نیز نسبتا شایع است.

**********************************************

سوال:

آیا میگرن قابل درمان 100 درصد و قطعی است؟

جواب:

متاسفانه هیچ روش درمانی قطعی برای رفع کامل این بیماری وجود ندارد.اما بسیاری از روش های درمانی بیشتر بر چگونگی پیشگیری از بروز حملات میگرن و کاهش دادن درد و علائم همراه با آن موثرند. و روش های درمانی متعددی برای از بین بردن علائم میگرن در دسترس است. روش های درمانی رایج برای میگرن عبارت اند از درمان دارویی و استفاده از برخی داروهای تسکین دهنده ی درد مانند ایپوبروفن، آسپیرین، استامینوفن و کافئین. باید توجه داشت که مصرف این داروها فقط برای تسکین موقتی درد موثر است و البته مصرف بیش از اندازه ی این داروها نیز منجر به تشدید علائم میگرن می شود.

بیوفیدبک به عنوان یکی از اثربخش ترین روش های درمانی موجود برای سردردهای میگرنی مورد توجه درمانگران و بیماران مبتلا به میگرن قرار دارد.بیوفیدبک به عنوان تنها روش درمانی بدون عوارض جانبی و با اثربخشی درمانی طولانی مدت به عنوان یکی از بهترین روش های درمان انواع سردردهای میگرنی شناخته می شود.این روش درمانی به بیماران می آموزد که چگونه با کنترل میزان قطر عروق مغزی و تنش های عضلانی سرو وصورت و رفع استرس و تنش های درونی از بروز و تشدید حملات میگرن خود جلوگیری کنند.

**********************************************

سوال:

آیا میگرن قابل پیشگیری است؟

جواب:

بله. شما می توانید با شناسایی عوامل محرک میگرن و اجتناب از آن ها فرکانس و شدت حملات میگرن خود را کاهش دهید. برای این کار نوشتن روزانه ی سردردهایتان می تواند مفید باشد.رعایت نکات بهداشتی روزانه مانند داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش منظم روزانه، خواب مناسب و استراحت کافی، رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه قبل از دوران قاعده گی در زنان و … می توانند در پیشگیری از تشدید علائم میگرن موثر باشند. علاوه بر این استفاده از روش های درمانی پیشگیرانه مانند بیوفیدبک، فنون آرمیدگی عضلانی و ذهنی، یوگا و مدیتیشن و آموزش تکنیک های مقابله با استرس در پیشگیری از حملات میگرن نقش به سزایی دارند.

**********************************************

سوال:

آیا تغییرات آب و هوا روی میگرن موثرند؟

جواب:

بله نور آفتاب شدید، شرایط داغ، شرایط مرطوب، و تغییرات شدید در فشار هوا ممکن است به حمله سردرد منجر شود.

**********************************************

سوال:

چرا گاهی پزشکان در درمان میگرن از داروهای ضد افسردگی یا ضد تشنج استفاده می کنند؟

جواب:

صرع و میگرن و حتی افسردگی ممکن است به دلیل واکنش های مشابهی در مغز ایجاد شود و بهمین دلیل گاهی داروها روی هر سه این اختلالا موثرند. ضمنا بعضی داروها با یک مکانیسم روی میگرن موثرند و با مکانیسم دیگری روی صرع و در واقع نوع اثر دارو در این اختلالات متفاوت است.

**********************************************

سوال:

سردرد نوع تنشی چیست؟ چه چیزی باعث این نوع سردرد می شود، و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

جواب:

سردرد تنشی یکی از شایعترین انواع سردرد است که به طور ناگهانی و یا به آرامی شروع میشود و همراه با احساس درد در عضلات گردن وپشت سر است و معمولا ماهیت فشاری دارد. عواملی مانند استرس ، افسردگی، گرسنگی  و فشار عضلانی موجب سردرد تنشی میشود. سردرد تنشی توسط روش های درمانی دارویی و غیر دارویی (بیوفیدبک و تغییرات سبک زندگی) درمان می گردد.

**********************************************

سوال:

آیا ممکن است یک نفر انواع مختلفی از سردرد را داشته باشد؟

جواب:

بله. این حالت ناشایع نیست.خصوصا در مورد سردرهای تنشی و میگرنی در بسیاری موارد همراهی این دو اختلال با هم دیده می شود.

**********************************************

لطفا اگر هر سوالی در مورد سردرد دارید،در پایان همین مطلب از متخصصین کلینیک آلومینا بپرسید.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

310 نظر

 1. سلام 24 سالمه سوزش سرودرد در ناحیه پیشانی دارم بعضی وقتها سمت راست سرم وکمتر چپ سرم درد دار م سردرد هام بعضی وقتها ضربان دارند در هنگام اعصبانیت یا استرس واضطراب ودرس خواندن بیشتر می شوددور تا دورسرم انگار با چیزی فشار می دهندپرش اعضای بدن دارم کف پاهایم می سوزه درد بعضی وقتها درد در ناحیه گردن سرشانه وکتف دست چپم دارم بعضی وقتها جا جای بدنم درد می کنه بعضی وقتها انگشتها پا ودست تیر میکشند سردی پا دارم حتی سردی پاهم ب حدی میرسه استخوانهام می سوزه به بوها احساسم سردر شدید می گیرم صبح وقتی بیدار بشماحساس کوفتگی وخستگی می کنم همیشه کسلم هنگام مطالعه خوابم میگیره تو خواب دست پاهام خواب می رن وقتی از جام بلند شم چشام تار می ره احساس فشار تو سرم میکنم دکتر رفتم بهم قرص داده ولی حالم بدترشده

 2. با سلام
  پدر من یک سال و سه ماه میشه عمل تومور خوشخیم مغزی شده تو سمت فرونتال چپش
  الان چند روزی میشه پای راستش یک دقیقه بی حس میشه و بعد خوب میشه
  به نظرتون دلیلش چیه؟
  ایا درسته میگن بعد جراحی هم همون علایم تومور باز وجود داره؟

 3. سلام.توخاب نفسم قط مبشه و فشارم میفته.سردرد گیجگاهی دارم.و عفونت لوهز وقتی ت وایینه نگا میکنم لوزه هام میبینم لا ب باش چیزای سفسر بدبویی هستن.صدرتم گیژ گیژ میشه.سمت چپشگوش سمت چپمم گرفته.قلیمم ی ذره درد ک میکنه میزنه سمت چپ دستم بی حس میشه انگار خاب رفته
  میشه کمکم کنین22سالمه

 4. وحيد حسن پور

  سلام و عرض خسته نباشيد
  مدتي ميشه كه سر دردم تشديد پيدا كرده سه روز هم ميشه كه با مسكن تسكين پيدا نميكنم.
  در زمان برخواستن چشمام سياهي ميره و سرم تير ميكشه شديدن دردش افزايش پيدا ميكنه.
  و هر چند دقيقه يه فشار درد آوري هم رو بينيم مياد مثل تركيدن رگ بينيم
  اگه بشه راهنماييم كنين ممنون ميشم

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   حتما نیاز است مراجعه فرمایید. آقای دکتر دهقانی در این زمینه به شما کمک میکنند.

 5. مهرانه امیری

  سلام ی مشکل ی مدت برام بیش آمده گوشم درد می گیره می سوزه وب قسمت سمت راست سرم میزنه علت چیست درضمن ب پزشک مراجعه کردم ی سری آنتی بیوتیک داد و خیلی تاثیر نداشت خودم سرماخوردگی خوردم بهتر شدم ب نظر شما علت جی منون

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   متاسفانه در این زمینه کمکی نمیتوانیم بکنیم. بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود. سپاس

 6. سلام من 22 سالمه حدود یک سال پیش صبح که از خواب بیدار شدم حالت تهوع و سرگیجه داشتم که یک دفعه به مدت 1 دقیقه بیهوش شدم بعد از ان به دکتر مراجعه کردم MRIوMRV گرفتم ولی پیش هر دکترمغز و اعصابی که میرم میگن چیزی نیست از لحاظ روحی مشکل داری اما من همش سر درد سر گیجه دارم و به تازگیا تو راه رفتن هم تاثیر گذاشته و تلو تلو میرم و تعادل ندارم و سر دردم هم شدید شده به طوری که بلند میشم باید یکی دستم را بگیره تا زمین نخرم لطفا کمکم کنید.

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   با تمام مدارک پزشکی قبلی خود برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 7. سلام تو ام آر گردن من نوشته cervical lordosis is decreasedبقیه نرمال.این چیه؟ممنون میشم اگه همین جا پاسخمو بدین خیلی نگرانم

 8. سلام یه خواهشی که ازتون دارم کمکم کنید جوابمو بدید اینقدم پول خرج کردم خسته ام جوابی نگرفتم هیچ دکتری گوش نمیده بهم فقط میدن انواع قرص 7ماه پیش احساس قلب درد کردم تنگی نفس تاری دید کلی دکتر رفتم از قلبو اکو نوار قلبو نوار مغز امارای دکتر چشم واسه تاری دید دیگه خسته شدم الانم 1ماهه سر درد شدید بهش اضافه شده که به هییییچ وجه خوب نمیشه تمام ساعات شبو روز سر درد دارم حتی تو خواب دیگه خسته شدم یدونه دکتر نیست بگه چمه اینقد دیگه قرص اعصاب بهم دادن دارن دیوانم میکنن از وقتی قرصای اعصابو میخورم تپش قلب دارم شب تا صبح دندونامو تو خواب فشار میدم میلرزم یه نفر راهنماییم کنه شمارو به امام رضا بگید چیکار کنم خانوادم دق کردن از دستم ممنون میشم اگه جوابمو بدید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتراست علاوه بر درمان دارویی از رواندرمانی و مشاوره و روش های غیردارویی نیز بهره گیرید. در این خصوص برای جناب دکتر قاسمی در شعبه شریعتی می توانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 9. با سلام و وقت به خیر

  همسرم سردردهای مکرر با حالت تهوع دارند

  سالهای اول زندگیمون، سالی دو سه بار این سردردها که شدتش هم زیاده براشون پیش میومد
  ولی سال پیش ماهی یک بار این مشکل براشون پیش میومد

  ولی متاسفانه بعد از ماه رمضان امسال ، هر جمعه ، بعد از ظهرها دچار سردرد میشن و وقتی حالشون بهم می خوره ، بهتر میشن

  میگن کل سرم درد می کنه، میزارم رو بالش درد می کنه، برمیدارم درد میکنه، یعنی وقتی سرشون رو حرکت میدن بدتر میشه سردردشون.

  اهل سیگار یا دارو یا دکتر رفتن هم نیستن ایشون

  نگران هستم، به نظرتون علت سردردش چی می تونه باشه و چه کمکی از دست من برمیاد؟

 10. باسلام. من یه مدت قرص فلوکسیتین مصرف میکردم روزی یک عدد. الان حدود دوماه هست که قطع کردم ولی درون مغزم یه سری علائم مثل سبکی مغز گیجی احساس برق گرفتگی در مغز دارم ینی زمانی که چشمامو به سمت چپ یا رااست میچرخونم یه احساس ناخوشایندی درون سرم ایجاد میشه. حالا نمیدونم اینا از عوارض قطع فلوکسیتین میتونه باشه یا نه. ممنون میشم جوابمو بدین.

 11. با سلام
  من با خونواده مسافرت رفته‌بودیم و وقتی برگشتیم یک سردردی رو شبا و صبح ها و ظهر ها دارم
  درد از شقبقه راست شروع‌میشه و جفت شقیقه هارو در بر میگیره
  سرگیجه‌ و حالت تهوع هم موقعی که سردرد دارم‌بوجود میاد
  قرص مسکن‌هم‌تاثیری نداره
  الان توی دوره قاعدگی هستم ولی این سردرد از چهار روز قبل از شروع شدن این دوره بوجود اومده
  آیا توموره یا ممکنه‌مریضیه‌دیگه ای هم‌باشه؟

 12. سلام .من به بیماری مه مغزی دچار شدم . حالم خیلی بده .به هر روانپزشکی که مراجعه کردم بهتر نشدم . حتی الان دارم .بو پروپیون وکلومیپرامین مصرف میکنم .هیچ فایده ای نداشته .تورو خدا کمکم کنید حافظه ام از دست رفته . راهنماییم کنید .

 13. سلام من یه عادت غلط داشتم که سرمو موقع درس خون تکون بدن بطور ی که صدای خرت خرت از بالای سرمو میشنیدم الان بعد یکسال حدود سه روزه که سردرد شدید هنگام تکان دادن سر دارم سرد دردی یهو میگیره و همون لحظه ول میکنه سردرد که چ عرض کنم مغز درده در قسمت چپ و راست سرم و بالای سرم(فرق سر)

  16 ساله پسر قد179 وزن68

  ترو خدا جواب بدید میترسم بخاطر این تیک بمیرم توجمعم انجام نمیدادمش.ترو خدا جواب بدید من دانش اموز تیزهوشانم ارزو دارم

 14. سلام. داروهای دپاکین 500- لوتیراستام 500- سرترابایول 50 برا سردردهای میگرنی و استرس تجویز شده است.اما الان متوجه شدم اینا برا صرع وتشنج تجویز میشه.به نظرتون اینا ربطی به میگرن و استرس داره یا نه؟
  ممنون از راهنمایی شما

  • فاطمه حسنی دپارتمان بررسی و ارجاع تخصصی

   داروهای این دو بیماری گاهی مشترک است.اگر تحت نظر پزشک بوده مشکل خاصی برای مصرف ندارید.

 15. سلام وقت به خیر من یک تحقیقی درباره ی مغز انجام میدهم در این باره سوالی برایم پیش امد ایا امکان ارتباط از بیرون با مغز انسان وجود دارد؟میتوان از طریق خاصی با مغز ارتباط برقرار کرد؟

 16. سلام ..من 41سال دارم …میگرن هم دارم …سه روزه با شروع پریودم سر درد دارم …و نامنظمی فشار .. وقتی تغییر جهت می دهم یا از جا بلند می شوم سرم تیر می کشه …پشت گوش راستم یک نقطه می سوزد ..

 17. سلام
  من 25سالمه.دختر.مجرد.برنامه نویس
  کم خونی خیلی خفیف دارم
  کاسه سرم 2هفته یخخخخخخخخخخخ میزکنه جوری که باید سرمو ببندم یا برم زیر پتو
  نمیتونم تمرکز کنم
  دلیلش چیه؟

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و متاسفانه بدون بررسی های بالینی امکان تشخیص نمی باشد وبهتراست دراین ئرد برای خانم دکتر وهابی و یا جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و شریعتی و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 18. سلام
  پدرم60ساله هستن که به دلیل سردرد سی تی اسکن انجام دادن ودکترشون گفت که رگهای مغزشون تنگ شده وداروهای زیررا تجویز کردن
  سرترالین
  گاباپنتین وارلپت صد
  ولی بامصرف این داروها بازهم گاهی دچار سردرد میشن
  میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که داروها برای چیه وچرا بامصرف دارو بازهم دچار سردرد هستن؟

  • مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   این داروها فقط ضد سردرد هستند و قرار نیست رگ ها را باز کنند. همچنین گاهی با وجود مصرف داروها سردرد ادامه دارد که نیاز به مراجعه مجدد و تنظیم داروها است و ممکن است بارها و بارها نیاز به تنظیم داروها باشد

 19. با سلام خدمت شما اگه میشه کمک کنین.من یک پسر دایی دارم که میگه میتونه در مورد کلمات فکر کنه تصمیم بگیره. اما نمیتونه اونطوری که لازم و شفاف بگه حرفشو.نه که لکنت داشته باشه نه. حالا نمیدونیم مشکلش چیه خیلی دکتر رفته تهران یا ترکیه یا مسکو. میگه چون نمیتونم بگم کجای مغزم ینی مشکل داره؟ در ضمن ایشون یکم افسرده هستن و قرص ضد افسردگی مصرف میکنن. ایشون خواستن از من پرسم ک کجای مغزشون مشکل داره که نمیتونن شفاف بگ منظورشونو.چی باعث میشه وقتی میخوان بیان کنن ذهنشون اشفته بشه؟ اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم

  • مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   با این شرح حال نمیتوان چنین تشخیصی داد. با این شرح حال تقریبا هر چیزی مطرح است از اختلالات روانپزشکی گرفته تا مشکلات مغزی (تقریبا در همه قسمت های مهم مغز)

 20. سلام
  هر شبی که کمتر از 6 ساعت بخوابم فرداش حتما سرم درد میگیره
  هر موقع که احساس گشنگی میکنم باز هم سرم درد میگیره
  هر روزی که خیلی خسته بشم بازم سرم درد میگیره
  این سردرد من توی همه ی موارد بالا به یک شکل هست یعنی احساس درد توی چشمام و قسمت جلوی سرم
  بعضی مواقع واقعا از دردش کلافه میشم
  دلیلش چی میتونه باشه؟میگرنه؟

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی 1) تعداد اندکی از مردم به خواب کم (4 تا 6 ساعت) و معدودی نیز به خواب زیاد (9 یا 10 ساعت) نیاز دارند. اما بدن اغلب افراد به مدت متوسط خواب (7 یا 8 ساعت) نیاز دارد، قطعا با تنظیم تایم خوابتان دیگر دچار این سردرد نخواهید بود. 2) طبیعی است که گاهی خستگی مفرط و نوع کار روزانه منجر به سردرد شود چرا که فعالیت های بدنی سنگین باعث تورم رگ های خونی سر و گردن و افزایش فشار می گردند که منجر به سردرد می شود. 3) و اما درباره سردرد هایی که در زمان گرسنگی پیش می آید،سردردهای ناشی از گرسنگی معمولا قابل تشخیص نمی باشند. اگر یک وعده غذایی (مثل صبحانه یا ناهار) را حذف کنید، سردرد شروع می شود، حتی قبل از اینکه گرسنگی را احساس کنید. علت این امر کاهش سطح قند خون می باشد. پیشنهاد میکنیم سبک زندگی خود را به گونه ای تغییر دهید که منجر به این سردرد ها نشود. کافی است از همین امروز همین موارد ذکر شده را با دقت رعایت کنید تا به مرور طبق همین برنامه پیش بروید و این مشکل رفع شود. اگر این موارد را در طولانی مدت رعایت کردید و باز هم شاهد سردرد بودید بهتر است توسط متخصص مغز و اعصاب ویزیت شوید.

 21. سلام دختر 17ساله ای هستم که دچاره سردرد های خیلی خیلی شدید میشم که با افت فشار و سرگیجه و حالت تحوع همراه هست تقریبا یکساله که دچارش شدم و خودمو با قرص و ارامبخش اروم میکنم اگه میشه راهنماییم کنین..

 22. سلام خسته نباشيد
  مدت يك هفته است كه دو طرف سرم تا پشت سر آن هم از دو طرف تير ميكشد كه تا به حال اصلا اين طور نشده بودم و در كل هم فرد عصبي اي نيستم البته اين سر درد با فكر كردن به موضوع ناراحت كننده خاصي شروع مي شود و چون تا به حال دچار اين حالت نشدم باعث نگرانى ام شده است! بنده هيچ نوع دارويي مصرف نمي كنم
  لطفا راهنمايي كنيد
  متشكرم

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام، دوست عزیز با توجه به مواردی که ذکر کردید میتواند نقش عصبی پر رنگ باشد و افکار ناراحت کننده منجر به این اتفاق شود ولی برای رفع نگرانی و اطمینان خاطر میتوانید توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید . در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر زهرا وهابی یا دکتر دهقانی (متخصص مغز و اعصاب) تایم ویزیت هماهنگ کنند.

 23. سلام وقت بخیر
  بنده مدتی هست که نقطه از بالای سرم درد میکنه گاهی دو نقطه با هم هم چپ هم راست
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   نیا به بررسی بالینی و طبی دارید دراین خصوص برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج میتوانید نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 24. سلام
  من۲۰سالم هست و ۱سال ونیمه که چشم راستم تار میبینه
  سردرد و چشم درد هم دارم و نور باعث تشدید این دردها میشه و البته گاهی اوقات به همراه سردرد حالت تهوع دارم، به چشم پزشک مراجعه کردم و اطمینان حاصل شد که مشکل از چشمم نیست. ممکنه که میگرن داشته باشم؟

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بله ممکن است ولی جهت بررسی های بالینی و طبی بهتراست با یک متخصص مغزو اعصاب ملاقاتداشته باشید.

 25. سلام
  من۲۰سالم هست و ۱سال ونیمه که سردرد و چشم درد دارم و نور باعث تشدید این دردها میشه و البته گاهی اوقات به همراه سردرد حالت تهوع دارم، به چشم پزشک مراجعه کردم و اطمینان حاصل شد که مشکل از چشمم نیست. ممکنه که میگرن داشته باشم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   میتواند از علائم میگرن باشد ولی بهتراست برای بررسی بالینی و طبی دقیق تر برای جناب دکتر دهقانی در شعبه رسالت و یا خانم دکتر نادری در شعبه کرج نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 26. سلام من هنگام مطالعه دچار گیجی و سردرد معمولا خفیف می شوم تشخیص دکتر میگرن بوده است و داروها تاحدودی موثر بوده اند اورلپت پروپرانول وفلوکسیتین. اما بازهم پس از مدتی مطالعه دوباره گیج می شوم برای آن که بتوانم راحت تر مطالعه کنم چه کار کنم

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام، دوست گرامی توصیه میشود با پزشک معالجتان مشورت نمایید چرا که شاید نیاز به بررسی دقیق تر و تجویز داروی مناسب تری باشد.، بدون بررسی و معاینه نمیتوان تجویزی صورت گیرد.

 27. سلام دختر 17ساله ای هستم تقریبا یکساله دچار سردردای خیلی شدید همراه ضعف و سرگیجه میشم البته بعضی وقتا افت فشارم دارم اکثر اوقات دست و پاهام سردن اگه میشه راهنماییم کنین.

 28. سلام
  پسری ۲۵ ساله هستم سه ماه پیش پشت سمت چپ سرم درد گرفت. Mri گرفتم و مشکلی نبود. همراه سردرد پای چپ نیز درد میگیرد. پانزده روز از ماه این درد را دارم. حالت تهوع و استفراغ تاکنون نداشته ام. میتواند میگرن باشد؟

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی نیاز به بررسی و معاینه میباشد. علل مختلفی ممکن است موجب این حالت ها گردد. توصیه میشود بررسی بیشتر توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب انجام شود.

 29. سلام من۲۵سالمه حالاشش ماه سردرد دارم بیشتردرناحیه پشت سرم سمت راست شروع میشه وخودبخودخوب میشه حالت فشارداره حس میکنم سرم دران محل ورم میکنه بعضی وقت هادرمحل گبجگاهی سمت راست دردمیگیره وفشارم بالا میره به۱۷میرسه علتش چیست لازم به ذکراست که همسرم همش روسرم میزنه

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام، دوست گرامی نیاز به بررسی و معاینه بالینی است. توصیه میشود توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب معاینه شوید. از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تهران تماس بگیرید تا همکاران برای دکتر زهرا وهابی یا دکتر دهقانی (متخصص مغز و اعصاب) تایم ویزیت هماهنگ کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه