خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / خشم در زندگی زناشویی

خشم در زندگی زناشویی

خشم در زندگی زناشوییReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Feb 23Rating:

اگر:

اغلب خشم شما به صورت انفجارهای کوچک و بزرگ رخ می دهد.

اگر کم عصبانی می شوید اما وقتی که عصبانی می شوید، دیوانه وار عصبانی می شوید.

پیوسته احساس خشم را در دلتان می کنید و همواره آزارتان می دهد.

 

باید توجه داشته باشید که خشم در زندگی زناشویی به معنی انرژی منفی است. اگر احساس خشم در زندگی تان حتی کم است، دقت کنید که هرچقدر هم که خوب رفتار کنید تاثیر منفی طغیان های رفتاری از بین نخواهند رفت.

دعوای زن و شوهر

خشم به اجبار منتهی خواهد شد!

این نکته کلیدی خشم است. یعنی اینکه خشم باعث نمی شود که رفتارهای طرف مقابلتان اصلاح شود، بلکه شما فقط او را مجبور به انجام کاری کرده اید. وقتی عصبانیت اوج می گیرد، هدف اولیه را فراموش می کنید و فقط به این موضوع فکر می کنید که خواسته شما اجابت شود. درواقع آتش خشم درونتان باعث می شود که درک این موضوع را نداشته باشید که در زندگی زناشویی دو تن وجود دارند و هردو برای آینده شان تصمیم می گیرند و اگر مسایل فقط باعث رضایت یک طرف شود، طرف مقابل حتما نارضایتی اش را در جای دیگری به او نشان خواهد داد.

موضوع مهم دیگر این است که خشم در روابط زناشویی باعث دردهای جسمانی نیز خواهد شد و این موضوع هم به دلیل شرایط بدن در هنگام خشم است( یعنی بالا رفتن یک سری هورومون ها و تغییرات جسمانی). این موضوع باعث خواهد شد که در این زوج ها، سردرد، تنش، زخم معده، حملات قلبی و مشکلات روانی بیشتر باشد.

هم چنین اثر زهرآلود یک مشاجره ممکن است تا هفته ها، ذهن و جسم شما را درگیر کند و باعث شود که نتوانید تا مدتی لحظات خوش را تجربه کنید….

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی،نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - خشم در زندگی زناشویی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه