خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / خشم در زندگی زناشویی

خشم در زندگی زناشویی

اگر:

اغلب خشم شما به صورت انفجارهای کوچک و بزرگ رخ می دهد.

اگر کم عصبانی می شوید اما وقتی که عصبانی می شوید، دیوانه وار عصبانی می شوید.

پیوسته احساس خشم را در دلتان می کنید و همواره آزارتان می دهد.

 

باید توجه داشته باشید که خشم در زندگی زناشویی به معنی انرژی منفی است. اگر احساس خشم در زندگی تان حتی کم است، دقت کنید که هرچقدر هم که خوب رفتار کنید تاثیر منفی طغیان های رفتاری از بین نخواهند رفت.

دعوای زن و شوهر

خشم به اجبار منتهی خواهد شد!

این نکته کلیدی خشم است. یعنی اینکه خشم باعث نمی شود که رفتارهای طرف مقابلتان اصلاح شود، بلکه شما فقط او را مجبور به انجام کاری کرده اید. وقتی عصبانیت اوج می گیرد، هدف اولیه را فراموش می کنید و فقط به این موضوع فکر می کنید که خواسته شما اجابت شود. درواقع آتش خشم درونتان باعث می شود که درک این موضوع را نداشته باشید که در زندگی زناشویی دو تن وجود دارند و هردو برای آینده شان تصمیم می گیرند و اگر مسایل فقط باعث رضایت یک طرف شود، طرف مقابل حتما نارضایتی اش را در جای دیگری به او نشان خواهد داد.

موضوع مهم دیگر این است که خشم در روابط زناشویی باعث دردهای جسمانی نیز خواهد شد و این موضوع هم به دلیل شرایط بدن در هنگام خشم است( یعنی بالا رفتن یک سری هورومون ها و تغییرات جسمانی). این موضوع باعث خواهد شد که در این زوج ها، سردرد، تنش، زخم معده، حملات قلبی و مشکلات روانی بیشتر باشد.

هم چنین اثر زهرآلود یک مشاجره ممکن است تا هفته ها، ذهن و جسم شما را درگیر کند و باعث شود که نتوانید تا مدتی لحظات خوش را تجربه کنید….

مشاوره روابط بین زوجین،روابط بین فردی و حل مشکلات خانوادگی یکی از حیطه های تخصصی در کلینیک آلومیناست.

فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی،نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه