خانه / روانپزشکی / افسردگی / برای دریافت درمان افسردگی این نکات را فراموش نکنید!

برای دریافت درمان افسردگی این نکات را فراموش نکنید!

زن تنها

برای دریافت بهتردرمان، نیازاست که شما یک نقش فعال در درمان خود بر عهده بگیرید. شما فقط یک بیمار نیستید. شما و دکتر باید به عنوان یک تیم کار کنید.

البته، شما ممکن است که شک داشته باشد که خودتان هم میتوانید به درمان کمک کنید اما این کار واقعا لازم و موثر است . افسردگی می تواند باعث ایجاد احساس ناتوانی در شما شود. اما با در نظر گرفتن هزینه درمان ، یک راه برای کنترل دوباره احساس خود ،میتواند به شما کمک کند .

در اینجا برخی از راهنمایی هایی که به شما کمک میکند ، ارائه می دهیم:

داروها را طبق تجویزپزشکتان و در زمان درست مصرف کنید: برای آنکه زمان داروها را آسان تر به یاد داشته باشید اگر شما این کار را همراه با فعالیت های دیگر، مانند مسواک زدن ، خوردن صبحانه ، و یا رفتن به تخت انجام دهید، احتمال فراموشی کم میشود.

هرگز مصرف دارو خود را بدون هماهنگی با پزشک خود متوقف نکنید. اگر شما نیاز به قطع مصرف دارو دارید ، به هر دلیل ، دکتر شما میتواند دوز دارویتان را به تدریج کاهش دهد. اگر شما دارو را به طور ناگهانی متوقف کنید، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. متوقف کردن درمان به طور ناگهانی نیز ممکن است باعث بازگشت افسردگی شود. تصور نکنید هنگامی که شما احساس بهتری می کنید، میتوانید دارو را قطع کنید. بسیاری از مردم  حتی زمانی که آنها احساس خوبی دارند، به ادامه درمان نیاز دارند. این می تواند باعث جلوگیری از افسرده شدن دوباره شود. به یاد داشته باشید ، اگر در حال حاضر شما احساس خوبی دارید، به علت درمان در حال اجرا است ، پس چرا درمان خود را در حال کاراست ، متوقف کنید؟

ایجاد تغییرات در شیوه زندگی : در بسیاری از افراد برای تکمیل درمان با ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی میتوان به درمان سرعت بخشید. غذاهای سالم ، سرشار از میوه ها و سبزیجات و قند کم و چربی کم ، مصرف کنید. اجتناب از مصرف الکل و مواد مخدر که می تواند باعث ایجاد یا بدترشدن افسردگی شود. اطمینان حاصل کنید که از خواب شب شما خوب و کافی است. مطالعات متعدد نشان می دهد که فعالیت بدنی و ورزش می تواند به کاهش علائم و نشانه های افسردگی کمک کند.. با راه رفتن در اطراف محله با یک دوست به آرامی شروع کنید. به تدریج، ورزش را در بیشتر روزهای هفته بگنجانید.

کاهش استرس در خانه و در محل کار: برای کمک ابتدا  برخی از چیزهای استرس زا در زندگی خود را بیابید. ببینید اگر دوستان یا خانواده شما حاضرند برخی از کارهای روزانه را ، مانند کارهای خانه که موجب افزایش استرس شما میشود ، انجام دهند.

صادق باشید : مطرح کردن مسائل شخصی با یک درمانگر آسان نیست. اما اگر شما راستگو نیستید ، درمان ، کمتر احتمال دارد به شما کمک کند . اگر شما شک و تردید در مورد درمان یا روش درمانگر خود دارید، آنها را پنهان نکنید . در عوض، در مورد آنها آشکارا با درمانگر خود صحبت کنید. او از بازخورد شما خوشحال خواهد شد .

 شما ممکن است در حال حاضر احساس نا امیدی کنید و فکر کنید که هرگز حالتان بهتر نخواهد شد ، اما اگر شما اجازه دهید که درمان شما ادامه یابد، شما دوباره احساس خوبی خواهید داشت.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه