خانه / روانپزشکی / افسردگی / با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید ( قسمت 2)

با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید ( قسمت 2)

زن افسرده

بسیاری از پزشکان برای درمان افسردگی دارو تجویز می کنند. تمام دستورالعمل های مربوط به داروها، از جمله : مدت زمان مصرف دارو ، عوارض جانبی ، محدودیت مواد غذایی و دارویی ، سطح دوز مورد نیاز را از پزشک خود بپرسید. داروهای ضد افسردگی ، راه حل دائمی برای اکثر مردم نیست.

اگر شما نمی خواهید داروی ضد افسردگی مصرف کنید، این را به دکتر خود بگوئید ودرمورد گزینه های درمانی جایگزین ، تحقیق کنید، زیرا شما نیاز به انعطاف پذیری بیشتری برای درمان بدون کمک دارو دارید. این مهم است ، درک کنید مبارزه با افسردگی بدون کمک دارو ، چالش برانگیز است و می تواند از نظر زمانی طول بکشد . برای درمان غیر دارویی می توانید روان درمانی (درمان شناختی – رفتاری ) را در نظر بگیرید.

در مورد افسردگی تحقیق کنید. شما می توانید در مورد افسردگی مطالبی بخوانید. تکیه تنها بر روی آنچه که متخصصان پزشکی به در مورد بیماری می گویند، کافی نیست. دانش یک راه مهم برای اطمینان شما است که افسردگی واقعی است ، که در مورد آن با جدیت برخورد شود و این که راه های بسیاری برای آن را شکست وجود دارد. درک وسیع تری از افسردگی به کاهش برخی از ترس ها و نگرانی های کمک می کند. همچنین شما ابزارهای بسیاری را برای درمانتان می یابید وامتحان می کنید.

رفتن به کتابخانه محلی و امانت گرفتن کتاب در مورد افسردگی، اضطراب، و شادی می تواند در این راه به شما کمک کند. در روانشناسی ، کمک به درمان خود ، بخشی از درمان است. همچنین می توانید به صورت آنلاین و یا سایت های کتاب در مورد افسردگی استفاده کنید که هم مقرون به صرفه است و هم با اطلاعات روز علم آشنا شوید. استفاده ازدانشی که ازاین طریق آموخته اید و آموزش آن به دیگران در اطراف شما ، می تواند به دفع افکاری نظیر بی دست و پا بودن و احساس بی ارزشی  که از افکار منفی همراه با افسردگی است ، کمک کند.

احساسات خود را در جایی شخصی و کاملا خصوصی یادداشت کنید. دراین دفترچه یادداشت شما می توانید از تاریک ترین افکار خود آگاه شوید ، بدون اینکه نگران باشید که کسی شما را برای آنها قضاوت خواهد کرد. با کمک این دفتر با خلق و خوی خود بیشتر آشنا می شوید و به شما برای مبارزه با افسردگی کمک می کند . سعی کنید به صورت روزانه احساسات و افکار خود را یادداشت کنید.

منبع:

www.wikihow.com

کلینیک آلومینا مرکز تخصصی درمان افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی است.

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

2 نظر

 1. نظرات ما را چرا پاک کردید؟؟؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   دوست عزیز شما تعداد بسیار زیادی سوال مطرح نموده بودید که به تعدادی از آنها پاسخ داده شد ولی پاسخ به همه آنها برای ما مقدور نیست.
   سپاس

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه