خانه / تربیت فرزندان / بازی درمانی / بازی درمانی و پیشرفت کودک

بازی درمانی و پیشرفت کودک

 

cover_mgrs_whitesm

 

 

مجله خانواده مقاله ای به چاپ رسانیده که درآن ازاستراتژی همکاری با خانواده ها با هدف درمان کودک سخن گفته است. مشکلاتی که دراین مقاله ذکرشده عبارتند از:
بازی درمانگرانی که اساس درمان خود را بر بازی درمانی کودک محور قرارمی دهند از تکنیک های خاص یا وسایل بازی خاصی استفاده نمی کنند و یا درباره رشد شخصیت کودک توضیح نمی دهند. درعوض بازی درمانگران اعتقاد راسخ به توانایی های کودکان دارند ومی دانند که کودکان بهترین تصمیم گیرنده درمورد موضوعات ارائه شده درجلسات درمانی هستند. براساس همین تئوری، این خطروجود دارد که تعیین اهداف رفتاری درشروع بازی درمانی کودک-محور می تواند منجر به عملکرد خاص توسط بازی درمانگر شود که درست درتقابل با این تئوری می باشد.
این مقاله روندی را پیشنهاد می کند که درطی آن درمانگر و خانواده با انجام کار تیمی به اهداف درمان درطول بازی درمانی برسند.این مراحل عبارتند از:
جلسه اول باید بدون حضورکودک برگزارشود  والدین درمورد فرزند خود توضیحاتی می دهند. توجه داشته باشید که موضوع صحبت برروی کودک متمرکز باشد نه مشکلات والدین
• کارکردن با والدین برای تعیین اهداف درمانی لازم است به این ترتیب که برروی اتخاذ راه حل ها تمرکزشود نه برروی مشکلات. با این حال مقاله می نویسد درحالی که درسایرروشهای بازی درمانی ازنظرتئوری بازی درمانگرممکن است براساس اهداف درمان مداخلاتی را انجام دهد، اما درروش بازی درمانی کودک محور تعیین هدف به عنوان راهی برای ارزیابی پیشرفت درمان است. به بیان دیگراین مقاله توصیه می کند که ازاهداف برای سنجش استفاده کنید نه برای درمان
توضیح دهید که چگونه هدف های رفتاری کودک در بازی درمانی آغازشده است. این کارنیازبه دانش و مهارت و شناخت دارد. برای انجام بازی درمانی اتخاذ شیوه های لازم برای بهبود حال کودک لازم است . درطول درمان توجه به موارد فرهنگی و جلب اعتماد والدین ضروری می باشد.
بهتراست شروع جلسات با ارزیابی پیشرفت همراه باشد. دانستن نکات مثبت با تمرکزبرروی مشاهدات مربوط به اهداف درمانی می تواند به درمانگردرمورد پیشرفت روزافزون والدین کمک کند. در یادداشت های خود به نکات ریزی توجه داشته باشید که ممکن است مشاهده آنها تغییراتی درروند درمان داشته باشد.
مشاوره با والدین درطول درمان بدون حضور کودک، که درطول آن درمانگرمی تواند درمورد اهداف درمان با آنها صحبت کند و توصیه هایی برای کسب مهارتهای فرزند پروری ارائه دهد و به این ترتیب راهکارهای خانواده با جامعه هماهنگ خواهد شد. این جلسات مشاوره فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط با والدین می باشد.
ما براین باورهستیم که با فراهم کردن محیط امن و دادن فرصت، کودک به سمت سلامت روانی پیش خواهد رفت.هدف ما مدیریت ، مراقبت و درمان است. خوشبختانه با تصمیم گیری صحیح و مراقبت به نتیجه لازم خواهیم رسید. بیماران کودک و نوجوان خود را وادار به رویارویی با پیشرفت خود می کنیم و درعین حال والدین و محیط اجتماعی کودک هم متوجه پیشرفت آنها خواهند شد.

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز واحد شرق(رسالت) آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه