خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / ارتباط باکتریهای روده با اختلال طیف اوتیسم

ارتباط باکتریهای روده با اختلال طیف اوتیسم

مشکلات گوارشی

باکتری های موجود در احشاء مانند یک تیم بیس بال هستند. اگر بازیکنی خارج از نظم عمل کند بقیه اعضای تیم رنج می برند، اما اگر مدیر (شما) ترکیب مناسبی از بازیکنان را در زمین  قرار دهد ، کل اعضای تیم به نتایج بهتری دست پیدا خواهند کرد.

مطالعاتی که محققان وپزشکان بر روی کودکان مبتلا به طیف اوتیسم انجام داده اند دیده شده که انها به مشکلات گوارشی دچار هستند و آنها با کاهش میزان قابل توجهی از  3 نوع مهم باکتری که در روده هستند مواجهند.

حتی مهم تر ، محققان دریافتند که عدم تعادل در ارتباط با مشکلات رفتاری نیز می تواند به همین علت باشد .

بنابراین اگر کودک شما دارای مشکلات ASD و دستگاه گوارش است با دکتر خود در مورد گرفتن یک تست نمونه مدفوع صحبت کنید.

اگر نتایج نشان داد که این باکتری در روده فرزند شما کاهش یافته است سعی در کشف درمان های پزشکی  کنید چرا که ممکن است هر چه زودتر برخی از امداد رسانی ها را فراهم کند.

منبع:

http://www.newsmaxhealth.com/Dr-Oz/gut-bacteria-autism-gastrointestinal/2013/08/09/id/519571

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه