خانه / اختلالات مغزواعصاب / اختلال بلع در کودکان

اختلال بلع در کودکان

 مشکل بلع کودک

 • اختلال بلع در کودکان

             در بعضی از کودکان الگوی طبیعی بلع ممکن است مختل شده باشد .
وجود بلع معکوس ، وجود تون عضلانی نامناسب و اختلالات حسی ، اختلال د رحرکات زبان ، نرم کام و ثبات پائین فک و … از عوامل مختل کننده بلع هستند.

 • تون پائین زبان
  در این حالت بالا بری زبان به خوبی انجام نمی گیرد که باعث می شود غذا بروی سختکام مانده یا آرام از دهان عبور کند و یا بیمار قبل از بلع سرفه کند .
 • پیش آمدگی زبان
  در این حالت زبان از دهان بیرون می آید ودر حرکت جلو و عقب ، زبان ما بین لب ها هم کشیده می شود و به اصطلاح به آن بلع معکوس می گویند .
 • بیش فعالی در حرکات پس کشنده زبان
 • اختلال در ثبات فک
  قبل از اینکه الگوی مکیدن ، جویدن و بلع کاملا به وجود آید باید فک ثبات کامل داشته باشد .
 • اختلال در عملکرد نرمکام
  به علت افزایش تونوس ، کاهش تونوس و یا چمود ، نرمکام ممکن است دچار بد عملکردی شود و هنگام بلع ، غذا یا مایع درون دهان به بالا رفته و وارد حفره بینی شود .
 • کاهش تون حنجره
  در اینحالت حرکت رو به بالای آن به خوبی انجام نشده و بیمار بلافاصله بعد از بلع سرفه می کند و یا خالت خفگی پیدا می‌کند.

 

درمان اختلالات بلع در کلینیک آلومینا توسط گفتار درمانگر و متخصص مغز و اعصاب انجام می شود.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

2 نظر

 1. مهتاب بهرامی راد

  سلام،پسر من ۳۰ ماهه هست.زمانی که زادیتن مصرف میکنه هیچ مشکلی در باعیدن نداره،اما اگر زادیتن نخوره نمیتونه غذا رو قورت بده و تو گلوش میمونه و استفراغ میکنه،اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتر است در ابتدا متخصص گفتار درمانی ایشان را ویزیت کنند در این خصوص خانم رضوانی در شعبه شریعتی میتوانند به شما کمک کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*