خانه / تربیت فرزندان / آیا والدین با تنبیه بدنی به خواسته خود می رسند؟

آیا والدین با تنبیه بدنی به خواسته خود می رسند؟

تنبیه بدنی

آیا کودکان بر اثر تنبیه بدنی مناسب تر رفتار می کنند؟ بی شک تنبیه کودک توجه کودک را جلب و او را متوجه رفتارش می کند و جلوی رفتار نامناسب اش را می گیرد ولی تحقیقات نشان داده اند که این کار در درازمدت بی تاثیر است. هرچه این عمل بیشتر تکرار شود، اثربخشی آن نیز کمتر می شود. که علت آن هم تا حدودی به این دلیل است که بچه ها به سرعت به آن عادت می کنند و والدین مجبور می شوند تنبیه ها را شدیدتر کنند.

والدینی که فرزند خود را کتک می زنند معمولا این کار را تا بزرگسالی کودکانشان ادامه می دهند که این خود به این خاطر انست که با تنبیه بدنی نتوانسته اند به فرزند خود رفتار درست را یاد بدهند. شاید به این دلیل که تنبیه به کودکان رفتار مقبول را یاد نمی دهد و فقط به آنها می گوید چه کاری را نکنند.

همچنین تنبیه بدنی دستاویزی برای کودک خواهد شد تا به رفع پرخاشگرانه مشکلاتش بپردازد و او را متقاعد می کند که بزرگ ترها حق دارند کوچکترها را بزنند. اگر سوال این است که ” چطور رفتارهای مناسب را به کودکان بیاموزیم؟ ” باید به اصول یادگیری و روش های در تربیت فرزندان بپردازیم که در مقاله های آینده حتما به آنها خواهیم پرداخت.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه