خانه / اختلالات روانپزشکی / آیا نوروفیدبک در افسردگی جواب می دهد؟

آیا نوروفیدبک در افسردگی جواب می دهد؟

علائم افسردگی مردان

این سوالی است که هر روز بارها و بارها از ما پرسیده می شود! جواب به این سوال بسیار دشوار است چرا که اصل سوال غلط است.

علت این موضوع اینست که در علم پزشکی و روانپزشکی این مهم نیست که چه روشی جواب می دهد ! مهم اینست که بهترین درمان برای هر فرد بخصوص چیست! بدن انسان شبیه موتور ماشین نیست! هر انسانی برای خودش یک مخلوق کاملا متفاوت از دیگری است و درمان هیچ دو انسانی دقیقا شبیه هم نیست ،چرا که ذهن و بدن هیچ دونفری دقیقا مثل هم نیست.

علاوه بر مورد فوق در زمینه هر اختلال و بیماری بسیاری از روش های درمانی موثر وجود دارند. مثلا در مورد سردرد بالغ بر دهها نوع دارو وجود دارد که همه آنها به نوعی موثر است و هنر پزشک تجویز دارویی است که برای آن فرد بخصوص کمترین عارضه و بیشترین تاثیر درمانی را داشته باشد.

در مورد نوروفیدبک هم همینطور است! نوروفیدبک و بیوفیدبک در بیش از 100 اختلال و بیماری موثرند ولی آیا درمان این بیماریها نوروفیدبک است! مسلما خیر! در مورد هر بیماری و هر اختلالی لازم است که متخصص آن اختلال پس از اخذ شرح حال و بررسی و… بهترین روش درمانی برای آن فرد را انتخاب نماید. مثلا در مورد افسردگی درمان های دارویی و رفتار درمانی شناختی معمولا در رده های بالاتری نسبت به روش بیوفیدبک/نوروفیدبک قرار دارند( ولی در نهایت انتخاب نوع درمان با توجه به فاکتورهای زیادی صورت می پذیرد.

 بهتر است از پزشک یا روانشناستان اینگونه بپرسید:

آیا نوروفیدبک/بیوفیدبک برای مشکل من کاربردی دارد؟

بهترین درمان برای شرایط فعلی من چیست؟

در صورتیکه درمان غیردارویی را به من توصیه می کنید آیا گزینه های دیگری نیز بجز نوروفیدبک و بیوفیدبک وجود دارند؟

 

سایت کلینیک آلومینا معتبرترین و فعال ترین سایت اطلاعات پزشکی مغز و اعصاب و روان به زبان فارسی است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه