خانه / اختلالات روانپزشکی / آیا نوروفیدبک در افسردگی جواب می دهد؟

آیا نوروفیدبک در افسردگی جواب می دهد؟

علائم افسردگی مردان

این سوالی است که هر روز بارها و بارها از ما پرسیده می شود! جواب به این سوال بسیار دشوار است چرا که اصل سوال غلط است.

علت این موضوع اینست که در علم پزشکی و روانپزشکی این مهم نیست که چه روشی جواب می دهد ! مهم اینست که بهترین درمان برای هر فرد بخصوص چیست! بدن انسان شبیه موتور ماشین نیست! هر انسانی برای خودش یک مخلوق کاملا متفاوت از دیگری است و درمان هیچ دو انسانی دقیقا شبیه هم نیست ،چرا که ذهن و بدن هیچ دونفری دقیقا مثل هم نیست.

علاوه بر مورد فوق در زمینه هر اختلال و بیماری بسیاری از روش های درمانی موثر وجود دارند. مثلا در مورد سردرد بالغ بر دهها نوع دارو وجود دارد که همه آنها به نوعی موثر است و هنر پزشک تجویز دارویی است که برای آن فرد بخصوص کمترین عارضه و بیشترین تاثیر درمانی را داشته باشد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

در مورد نوروفیدبک هم همینطور است! نوروفیدبک و بیوفیدبک در بیش از 100 اختلال و بیماری موثرند ولی آیا درمان این بیماریها نوروفیدبک است! مسلما خیر! در مورد هر بیماری و هر اختلالی لازم است که متخصص آن اختلال پس از اخذ شرح حال و بررسی و… بهترین روش درمانی برای آن فرد را انتخاب نماید. مثلا در مورد افسردگی درمان های دارویی و رفتار درمانی شناختی معمولا در رده های بالاتری نسبت به روش بیوفیدبک/نوروفیدبک قرار دارند( ولی در نهایت انتخاب نوع درمان با توجه به فاکتورهای زیادی صورت می پذیرد.

 بهتر است از پزشک یا روانشناستان اینگونه بپرسید:

آیا نوروفیدبک/بیوفیدبک برای مشکل من کاربردی دارد؟

بهترین درمان برای شرایط فعلی من چیست؟

در صورتیکه درمان غیردارویی را به من توصیه می کنید آیا گزینه های دیگری نیز بجز نوروفیدبک و بیوفیدبک وجود دارند؟

 

سایت کلینیک آلومینا معتبرترین و فعال ترین سایت اطلاعات پزشکی مغز و اعصاب و روان به زبان فارسی است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه