خانه / افزایش تمرکز و حافظه / هوش هیجانی و ضریب هوشی / آیا در محل کار EQ مهمتر است یا IQ؟

آیا در محل کار EQ مهمتر است یا IQ؟

هوش هیجانی

در یک نظر سنجی که جدیداً  منتشر شده است 71 درصد از کارفرمایان معتقد بودند که در محل کار،هوش هیجانی نسبت به IQ از ارزش بیشتری برخوردار است.تأکید روز افزون بر هوش هیجانی،به خصوص در محیط کار،به این دلیل است که برای کسب موفقیت روبه رشد در زمان حاضر از اهمیت زیادی برخوردار است.

نتایج یک نظر سنجی که بر روی 2600 کارفرما و مسئول منابع انسانی انجام شد،نشان دادکه:

●34  درصد از مدیران استخدامی هنگام استخدام و ارتقاء کارکنان پس از رکود اقتصادی بر هوش هیجانی فرد تأکید می کنند.

●71  درصد به هوش هیجانی یک فرد بیش از IQ ارزش می دادند.

● 59 درصد از کارفرمایان کسانی را که ضریب هوشی بالایی دارند، اما هوش هیجانی آنها پایین است، استخدام نمی کنند.

● 75 درصد بیشتر احتمال دارد یک کارمند با ضریب EQ بالا را به یک کارمند با ضریب هوشی بالا را ترجیح  دهند.

این اطلاعات به این معنا نیست که شما درس و مدرسه را رها کنید با این استدلال که نمره بالا اهمیتی ندارد، شما هنوز هم به هوش برای مکانهایی که می خواهید بروید نیاز دارید، اما هوش هیجانی به شما توانایی بالا کشیدن خود در محل کار و ستاره شدن را می دهد.

اما اگر این نظر سنجی برای شما کافی نیست، شرکت کنندگان در این نظر سنجی دلایل خود را بر اساس مشاهدات خود در محل کار، در مورد اینکه چرا از نظر آنها هوش هیجانی ارزش بالاتری از IQ دارد، به شرح زیر عنوان کردند:

کارمندانی که از EQ بالاتری برخوردارند، بیشتر احتمال دارد در مواقعی تحت فشار هستند آرامش داشته باشند.

آنها می دانند که چطور یک مناقشه را به شکلی موثر حل کنند.

آنها نسبت به اعضای تیم خود بسیار همدلانه عمل می کنند.

آنها در کسب و کار تصمیم گیری متفکرانه ای دارند.

آنها خود را انسانهای مسئولیت پذیری نشان می دهند.

دکتر کیسی ماکوئین می گوید: مدارک و شواهد سودمندی شخصی و حرفه ای هوش هیجانی با این مطالعات واضح تر شد، و کارفرمایان در حال حاضر آن را به عنوان مولفه ای مهم برای استخدام و ارتقاء کارمندان به رسمیت می شناسند. آنچه در حال حاضر مهم است، ایناست که  مردم به آن میزان که برای کسب علوم و فنون و بالا بردن توانایی عقلی تلاش و هزینه می کنند.هوش هیجانی را مهم نمی دانند،آنها می توانند برای بالا بردن هوش هیجانی نیز این اقدامات را انجام دهند.تغییرات کوچک در امور روزانه، و کسب عادات خوب و عمل به آنها، به اشخاص برای بالا بردن سطح زندگی حرفه ای و شخصی کمک خواهد کرد.

منبع:

http://www.tracomcorp.com/

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه