خانه / زندگی سالم / بارداری سالم / آمنیوسنتز چیست؟

آمنیوسنتز چیست؟

آمنیوسنتز چیست

 

آمنیوسنتز روشی است که طی آن مقداری از مایع آمنیوتیک رحم برای بررسی سلامت جنین برداشته می شود. مایع آمنیوتیک، مایعی است که اطراف جنین را احاطه کرده و در طول دوره بارداری از جنین محافظت می کند. این مایع حاوی سلول های جنینی و ترکیبات شیمیایی مختلفی است که توسط جنین تولید می شود.

آمنیوسنتز ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود، ازجمله:
♦    با آمنیوسنتز ژنتیکی-  نمونه ای از مایع آمنیوتیک به منظور بررسی برخی بیماری ها مثل سندرم داون و اسپینابیفیدا برداشته می شود.
♦    آمنیوسنتز بلوغ-   نمونه از مایع آمنیوتیک به منظور بررسی تکامل و بلوغ ریه های جنین برداشته می شود.
♦    گاهی آمنیوسنتز جهت ارزیابی جنین از نظر ابتلاء به عفونت ها و سایر بیماری ها انجام می شود.
♦   آمنیوسنتز در موارد نادری ممکن است به منظور کاهش دادن مایع آمنیوتیک انجام شود.
با وجود اینکه آمنیوسنتز می تواند  اطلاعات ارزشمندی درباره سلامتی جنین به ما بدهد اما به هر حال روشی تهاجمی است و آگاهی از خطرات انجام آن برای افراد ضرورت دارد.

درادامه: چرا آمنیوسنتز انجام می شود؟

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*