خانه / بیماریهای مغزواعصاب / آشنایی با داروها / آشنایی با داروی ریتالین (متیل فنیدیت) Ritalin

آشنایی با داروی ریتالین (متیل فنیدیت) Ritalin

ریتالین

آشنایی با داروی ریتالین (متیل فنیدیت) Concerta, Metadate, Methylin, Ritalin

برای بیش فعالی و بعضی اختلالات خواب استفاده می شود. انتخاب دارویی براساس عوامل متعددی صورت می پذیرد که بعضی از این عوامل عبارتند از : نوع اختلال،جنسیت بیمار،سن بیمار،قیمت دارو و بیماریها و اختلالات همراه.

پس دقت نمایید که هر دارویی برای هر فردی موثر نمی باشد و یک دارو ممکن است علائم را در فردی کاملا درمان نماید ولی همان دارو در فرد دیگری باعث تشدید علائم شود.

قرص های ریتالین با دوز 10 میلی گرمی در ایران در دسترس می باشد.

طول مدت اثر دارو حدود 6 ساعت و اوج اثر آن طی 2-3 ساعت اول مصرف می باشد.

بهتر است دارو همراه با غذا مصرف نشود.

حداکثر مقدار مجاز دارو در طول روز 60 میلی گرم می باشد.

 

عوارض ریتالین: احساس عصبی شدن یا تحریک پذیری، مشکلات خواب (بی خوابی)؛از دست دادن اشتها، کاهش وزن؛سردرد، سرگیجه، خواب آلودگی،درد معده، تهوع، استفراغ، ناراحتی معده

 

این دارو علاوه بر بیش فعالی کم توجهی در اختلالات دیگری نیز به کار برده می شود(مثلا در بعضی اختلالات رفتاری و بعضی انواع اختلالات خواب نیز به کار می رود).

 

جهت جلوگیری از عوارض شدید دارویی،تجویز و یا تعویض داروی ریتالین همیشه باید زیر نظر متخصص اعصاب انجام شود.

 

در کلینیک آلومینا،افراد مبتلا به اختلالات بیش فعالی کم توجهی تحت بررسی های متعدد تشخیصی تخصصی و درمان با روش های متعدد غیر دارویی و دارویی قرار می گیرند.

چارت بیش فعالی

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا