5 گام برای برخورد مؤثر با کودک نق نقوو

5 گام برای برخورد با کودک نق نقوو

” ام ام ممممم” صدای آشنایی نیست؟ کودک نق نقو را در هر سنی ممکن است ببینید، کودک خردسالی که یک اسباب بازی جدید می خواهد تا نوجوانی که یک ساعت بیشتر بیرون از خانه بماند.
داشتن یک کودک نق نقو می تواند منجر به بروز جنگ اعصاب در خانه شود، این راهنمائیها می تواند به شما کمک می کند تا با این روفتار مقابله کنید:

الف) به او توجه کنید.
در بسیاری از موارد، کودک نق می زند چراکه می داند چه واکنشی دریافت می کند. در مرحله ی اول باید سعی کنید از کودکتان بخواهید نقطه نظرات و افکار خود را بیان کند. اگر او حس کند که در هر آنچه می خواهید انجام دهید شریک و سهیم است کمتر احتمال دارد برای جلب توجه شما به نق زدن متوسل شود.

ب) نشان دهنده ی چیست؟
باور کنید یا نه، نق زدن بیشتر از اینکه یک تاکتیک باشد یک عادت است. وقتی یک کودک نق می زند ، به او توجه کنید، او حتی ممکن است متوجه نباشد که در حال انجام آن است.
به کودکتان بگویید که این روش صحبت کردن و خواستن چیزی اصلاً درست نیست و باید آن را تغییر دهد، با ایجاد یک تجربه و فرصت یادگیری کودک خود را متوجه کنید دارد با ناله و شکایت حرف می زند تا او رفتار خود را کم کم تغییر دهد.

پ) یک نفس عمیق بکشید.
می دانم در چنین مواقعی برایتان خیلی سخت است که صبر کنید، اما از دست دادن خونسردی فقط شرایط را بدتر می کند. قبل از اینکه بخواهید  اوضاع را مدیریت کنید، به خودتان یاد آوری کنید که کودک شما اگر ناله می کند به احتمال زیاد به این دلیل است که به شما نیاز دارد، به نیاز او ( باز کردن در پفک و شیرینی او) با صبر و شکیبایی پاسخ دهید، به احتمال زیاد رفتار او قطع خواهد شد.

ت) الگوی خوبی برای کودکتان باشید.
به مکالمات تلفنی خود با همسرتان یا دوست و فامیل یک بار از نو گوش دهید.آیا هنگام حرف زدن با آه و ناله و نق زدن حرف های خود را عنوان می کنید؟ کودکان از نشانه های رفتاری شما الگو می گیرند و همان رفتار را تکرار می کنند، ممکن است که شما خودتان اصلاً حواستان نیست که دقیقاً همین کار را تکرار می کنید.

ث) پاداش بدهید.
به کودک خود بگویید که نباید برای عنوان خواسته هایش با ناله حرف بزند، با او قراری بگذارید، بگویید که حواستان هست هر وقت او خواست با ناله حرف بزند شما مثلاً می گویید 3 و او می فهمد که باید حرف زدنش را تغییر دهد وقتی کودک موفق به تغییر رفتارش شد به او پاداش بدهید و او را تشویق کنید.

 

لعیا عباسی اصل- کارشناس ارشد علوم تربیتی

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *