5 زبان عشق و دوست داشتن

 

زبان تشکر

1) کلمات تاکیدی = سخنرانی

کودکان و نوجوانان باید برای آن چه که هستند ستایش شوند. آنها نیاز به قدرت اعتماد بنفس دارند. بسیاری از والدین به سادگی برای بچه ها سخنرانی می کنند اما خودشان در عمل اجرا نمی کنند.

 

2) کیفیت زمان = وقتی برای بازی نداری ، باید پیانو را تمرین کنی

در خانواده های سنتی تر ، معمولا بازی وجود ندارد. پدر و مادر بیش از حد مشغول کارهستند و مدام در تلاشند تا پول بیشتری بدست آورند. به عنوان برای پیک نیک در یک روز تعطیل همراه خانواده بیرون نمی روند.

 

3) لمسی فیزیکی

درآغوش گرفتن و بوسیدن از علائم فیزیکی محبت کردن است که در بعضی خانواده ها کمتر اتفاق میفتد. گاهی فقط کودک شاهد این است که پدر دست مادر را می گیرد و در نتیجه ابراز محبت را نمی آموزد زیرا که در چنین خانواده هایی در آغوش گرفتن و بوسیدن یک تابو محسوب میشود.

 

 

4) سرویس دهی زیاد = به اندازه کافی غذا خوردی؟ بیا بیشتر بخور

خیلی از پدر و مادرها فکر می کنند که هر چقدر نیازهای مادی فرزندشان را برآورده بکنند بهتر است و با این اعمال عشق و دوست داشتنشان را نشان میدهند و به ندرت به پرورش عاطفی کودک می پردازند .

 

5) هدیه = منم شهریه ات را پرداخت کردم ! چه غذایی می خواهی تا برایت بخرم؟

در اکثر خانواده ها به عنوان هدیه ،پول میدهند تا خود فرد چیزی را که دوست دارد تهیه کند و بر این باورند که همین برای مراقبت از آنها کافی است ، چرا که آنها نیاز به همدردی و درگیری عاطفی با والدین شان دارند.

منبع :

psychologytoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *