5 راه موثر برای داشتن یک رابطه طولانی مدت بعد از خیانت

حل مشکلات زناشویی

 

یادگیری راه های موثر تر برای رسیدگی به درگیری ها و تعارضات

در رابطه زوجین اصولاممکن است مشکلاتی پیش آید و منجر به درگیری شود مخصوصا خیانت زناشویی بسیار زجر آور است و طرفین مسئولیت رسیدگی به مشکل را دارند و باید با استفاده از روش های حل مساله  و مهارتهای بین فردی مشکل را حل کنند.

 

توانایی صحبت کردن در مورد مسائل

 یکی از جنبه های سخت  و متفاوت برای زوجین مخصوصا زمانی که خیانتی صورت گرفته است برقراری ارتباط با یکدیگر است ، زوجین باید یاد بگیرند که برای رسیدگی به مسائل و درگیری ها با هم صحبت کنند قرار نیست که حتما در مورد مساله اتفاق افتاده صحبت کنند بلکه می توانند در مورد مسائل حواشی آن مانند مسائل مرتبط با خیانت ، از دست دادن اعتماد ،انتقال بیماری های مقاربتی صحبت کنند و به جای دعوا بر سر مساله که چرا انجام گرفته و استفاده از روش های مخرب درگیری ها را کنترل کنند.

 

تقویت حس تعهد

درابتدای راه باید زوجین به هم قول بدهند که نسبت به هم متعهد باقی بمانند .گاهی نیاز است که زوجین ازهمدیگر در طول روز با خبر باشند تا حس امنیت و اعتماد بیشتر رخنه کند و این یک امر طبیعی در زندگی است ، خیلی از مواقع ذهن فرد ( یکی از طرفین رابطه ) معطوف به فرد دیگری میشود در چنین مواقعی با استفاده از روش های شناختی – رفتاری فرد باید بیاموزد که چطور به جای فکر کردن به نفر سوم و فرد دیگر فکر خود را متوقف کند و تمرکز خود را بر روی همسر خود معطوف کند و برای کنترل بیشتر همان لحظه برای شریک زندگی خود ،یک پیام محبت آمیز ارسال کند و یا تماس بگیرد و با او صحبت کند.

 

تمرین کردن بخشیدن

در شرایطی که خیانت اتفاق افتاده است طرف مقابل نیاز به زمان طولانی دارد تا ببخشد  ودر طولانی مدت و با گذشت زمان باعث میشود تا فرد ببخشد اما از روش هایی که باعث میشود روند بخشش سرعت بیشتری پیدا کند افزایش صمیمیت های عاطفی وجنسی است که در مرحله اول باید به وفور اتفاق بیفتد.

 

 

تنظیم مجدد انتظارات

در رابطه ای که خیانت صورت گرفته و یا اینکه یکی از طرفین متعهد و دیگری این چنین نیست بهتر است دوباره انتظارات  بررسی شود و هر دو طرف از خواسته های هم مجددا یاداوری شود و شاید نیاز باشد که  بعضی انتظارات رو دوباره از نو بیان کنند.

 

منبع :

psychologytoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *