3 روش درمان انزال بدون نیاز به پزشک

3 روش درمان انزال زودرس بدون نیاز به پزشک

بررسی اجمالی

ز

علائم انزال زودرس

با داشتن علائم زیر میتوان انزال زودرس را تشخیص داد آنها عبارتند از :

همیشه و یا اکثر مواقع در عرض یک دقیقه انزال صورت پذیرد.
قادر به تأخیر انزال در طی مقاربت نمی باشد .
احساس ناراحتی و ناامیدی می کنید و تمایل به از بین بردن رابطه صمیمی جنسی دارند.

هر دو عوامل روانشناختی و بیولوژیکی می توانند در انزال زودرس نقش داشته باشند. اگرچه بسیاری از مردان از صحبت کردن در مورد این مسائل احساس شرم می کنند،باید گفت که  انزال زودرس یک بیماری شایع و قابل درمان است. داروها، مشاوره ها و تکنیک های جنسی که تاخیر در انزال  را به همراه دارند و یا ترکیبی از آنها می تواند به بهبود رابطه جنسی شما و شریک زندگی تان کمک کند.

علامت اصلی انزال زودرس، عدم توانایی انزال برای بیش از یک دقیقه پس از وارد شدن به رابطه جنسی است. با این حال، مشکل ممکن است در تمام شرایط جنسی، حتی در هنگام استمناء نیز رخ دهد.

انزال زودرس بر اساس زمانی

طول عمر اولیه و ثانویه: اولیه یعنی به دلیل اولین برخورد جنسی ممکن است صورت پذیرد و ثانویه ممکن است به دلیل تجربیات جنسی متعدد در گذشته بدون مشکلات عضلانی ایجاد شود.

بسیاری از مردان احساس می کنند که دارای علائم انزال زودرس هستند اما علائم آنها ممکن است معیارهای تشخیص زودرس انزال نباشد. در عوض این افراد ممکن است انزال زودرس انحصارا طبیعی داشته باشند که شامل دوره های انزال سریع و همچنین دوره های انزال طبیعی است.

چه زمانی نیاز است تا به پزشک مراجعه کنیم؟

اجازه ندهید خجالت مانع از حضور و ملاقات پزشک شود اگر هر یک از علائم بالا را در خود ملاحظه کردید بهتراست با پزشک ملاقات داشته باشید ،انزال زودرس یک مشکل معمول و قابل درمان است.
برای برخی از افراد، گفتگو با یک پزشک ممکن است  به کاهش نگرانی هایشان  کمک کند. به عنوان مثال ممکن است اطمینان حاصل شود که انزال زودرس زود هنگام طبیعی است و متوسط ​​زمان از شروع مقاربت به انزال حدود پنج دقیقه است.

 

علل
علت دقیق انزال زودرس ناشناخته است. در حالیکه که زمانی تصور میشد تنها  علت آن مسائل روانشناسی است، پزشکان اکنون متوجه انزال زودرس میشوند و شامل تعامل پیچیده عوامل روانی و بیولوژیکی می باشد.

علل روانشناختی

عوامل روانشناختی که ممکن است نقش مهمی داشته باشند عبارتند از:
تجربیات اولیه جنسی
سوء استفاده جنسی
تصویر ضعیف از بدن
افسردگی
نگرانی در مورد انزال زودرس
احساسات جنجالی که تمایل خود را برای عجله از طریق روابط جنسی افزایش می دهد

عوامل دیگری که می توانند نقش داشته باشند عبارتند از :  اختلال نعوظ مرداني كه در مورد دستيابي يا حفظ نعوظ در طول رابطه جنسي دچار مضطرب هستند، ممكن است الگویی از عجله برای انزال داشته باشند كه ممكن است همین مساله باعث بروز این اختلال شود.
اضطراب بسیاری از مردان مبتلا به انزال زودرس نیز با اضطراب – یا به طور خاص در مورد عملکرد جنسی و یا مربوط به مسائل دیگرمربوط میشود.
مشکلات ارتباطی :اگر روابط جنسی رضایت بخش با شرکای دیگری داشته باشید که در آن انزال زودرس به ندرت اتفاق می افتد یا نه، ولی  در رابطه فعلی دچار این اختلال میشوید ممکن است مسائل بین فردی بین شما و شریک فعلی علت آن باشد.

 

علل بیولوژیکی

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکن است به انزال زودرس کمک کند، از جمله:
سطوح هورمون غیرطبیعی
سطوح غیرطبیعی شیمیایی مغز به نام نوروترانسمیترها
التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار
صفات ارثی

عوامل خطر

عوامل مختلفی می توانند خطر ابتلا به زودرس انزال را افزایش دهند، از جمله:
اگر گاهی و یا به طور مداوم در هنگام دخول  یا حفظ نعوظ مشکل دارید، ممکن است خطر انزال زودرس را افزایش دهد. ترس از دست دادن نعوظ  و عجله شما به صورت آگاهانه یا ناخودآگاهانه میتواند باعث این اختلال شود.

. فشارهای احساسی یا ذهنی در هر برهه از زندگی شما ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشد و باعث  محدود کردن توانایی شما برای استراحت و تمرکز در رابطه جنسی میشود.

عوارض جانبی

انزال زودرس می تواند مشکلاتی را در زندگی شخصی شما ایجاد کند، از جمله:
مشکلات روحی و روان و استرسی را که به دنبال دارد.
مشکلات باروری ، انزال زودرس گاهی اوقات لقاح را برای زوجهایی که سعی در داشتن نوزاد دارند دشوار می کند.

 

درمان :

گزینه های درمان مشترک برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری، بی حسی موضعی، داروها و مشاوره می باشد. بهترین روش درمان ، رفتاری همراه با مصرف دارو است  .

 

تکنیک های رفتاری

در بعضی موارد، درمان برای انزال زودرس ممکن است شامل اقداماتی ساده مانند تمرین کردن یک یا دو ساعت قبل از مقاربت باشد تا بتوانید انزال را در طول رابطه جنسی به تاخیر بیندازید.  همچنین درمانگر شما ممکن است از یک مقطع زمانی اجتناب از مقاربت و تمرکز بر عشق بازی را توصیه کند، به طوری که فشار از روی برخورد جنسی شما از بین می رود.

عضلات کف لگن ضعیف می توانند توانایی شما را برای تاخیر در انزال کاهش دهند. تمرینات کگل میتواند به تقویت این عضلات کمک کند.

نحوه انجام تکنیک کگل

برای شناسایی عضلات کف لگن، متوقف کردن ادرار در اواسط جریان یا سفت کردن عضلاتی که از عبور گاز جلوگیری می کنند. در این تمرین ها از عضلات کف لگن استفاده میشود. هنگامی که عضلات کف لگن را شناسایی می کنید، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید، هرچند ممکن است ابتدا آن را آسان تر انجام دهید ، مدت سه ثانیه انقباض را حفظ کرده و سپس سه ثانیه آرام کنید. چند بار آن را امتحان کنید. هنگامی که عضلات شما قوی تر می شوند، سعی کنید تمرینات Kegel را در حین نشستن، ایستاده یا پیاده روی انجام دهید.
تمرکز خود را برای بهترین نتایج حفظ کنید فقط تمرکز بر عضلات کف لگن خود داشته باشید ، مراقب باشید که ماهیچه های شکم، ران یا باسن تان را منقبض نکنید. در طول تمرین آزادانه نفس بکشید.
تکرار 3 بار در روزو طی  10روز  تکرارشود.

تکنیک توقف – فشار

پزشک شما ممکن است به شما و شریک زندگی تان در استفاده از یک روش به نام تکنیک مکش و فشار پیشنهاد دهد این روش به شرح زیر عمل می کند:
شروع فعالیت جنسی به طور معمول از جمله : تحریک آلت تناسلی، تا زمانی که شما احساس کنید تقریبا برای انزال آماده هستید.
شریک زندگیتان انتهای آلت تناسلی در نقطه ای که سر (گلنس) است را  برای چند ثانیه فشار داده و فشار را حفظ کند تا زمانی که میل به انزال نداشته باشید.

با تکرار هر چند بار که لازم است، می توانید به نقطه انزال شریک خود بدون انزال خودتان  دسترسی پیدا کنید. پس از تمرین های مختلف، احساس دانش چگونگی تاخیر در انزال ممکن است یک عادت تبدیل شود  که دیگر نیازی به تکنیک مکش –فشار نیست.
اگر تکنیک فشار درد یا ناراحتی ایجاد کرد، روش دیگری برای جلوگیری از تحریک جنسی قبل از انزال وجود دارد ، صبر کنید تا سطح انسداد کاهش یابد و دوباره شروع شود. این روش به عنوان روش توقف – شروع شناخته می شود.

کاندوم

کاندوم ممکن است حساسیت آلت تناسلی را کاهش داده می تواند به عقب نشینی کمک کند. کاندوم “Climax control” در دسترس  بوده و حاوی مواد خفیفی مانند بنزوکائین یا لیدوکائین است و یا از لاتکس ضخیم تراست که برای جلوگیری از انزال هم استفاده می شود.

 

داروها

برای درمان انزال زودرس استفاده از کرم ها و اسپری های بی حسی( بی حسی های موضعی )  مانند بنزوکائین، لیدوکایین یا پریلوکائین نیز پیشنهاد میشود، این محصولات 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی مستقیما برروی  آلت تناسلی قرار میگیرد و کمک کننده هستند.
اگر چه عوامل موضعی بی حس کننده موثر هستند و به خوبی تحمل می شوند،اما آنها عوارض جانبی بالقوه نیز دارند. به عنوان مثال، برخی از مردان  از دست دادن موقت حساسیت و کاهش لذت جنسی را گزارش داده اند  گاهی هم همسرانشان  این اثرات را گزارش کرده اند.

داروهای خوراکی

بسیاری از داروها ممکن است ارگاسم را تسکین دهند اگر چه هیچ کدام از این داروها به طور خاص توسط اداره غذا و داروی آمریکا برای درمان انزال زودرس مورد تایید نیست، برخی از این داروها برای این منظور از جمله داروهای ضد افسردگی، ضد درد و مهارکننده های فسفودی استراز 5 استفاده می شوند. این داروها ممکن است به صورت مصرف روزانه تجویز شوند و یا ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با سایر درمان ها تجویز شوند.
اثر جانبی برخی از داروهای ضد افسردگی، ارگاسم را به تأخیر انداخته است. به همین علت برای کمک به تاخیر در انزال، مهارکننده های بازجذب سروتونین انتخابی (SSRIs) مانند اسکلیتوپام (Lexapro)، سرترالین (Zoloft)، پاروکستین (Paxil) یا (فلوکستین (Prozac، استفاده می شوند.
پاروکستین داروی مورد تائید ایالات متحده و از بقیه درمان های دارویی موثر تر می باشد ، این داروها معمولا 5 تا 10 روز بعد از مصرف اثر بخش هستند .

 

درمان گیاهی انزال زودرس:

 

استفاده از ریشه کاوا که به صورت قرص یا پودر می باشد باعث افزایش جریان خون به آلت تناسلی شده  و افزایش تحریک جنسی را شدت می بخشد و نعوظ را طولانی تر نگه میدارد .

استفاده از قطره گل سرخ جهت افزایش میل جنسی و کاهش استرس

استفاده از مکمل های مولتی ویتامین با رژیم غذایی سالم و ورزش ممکن است استقامت و عملکرد جنسی را افزایش دهد.

سعی کنید مکمل هیدروسیتیرپتوفان را روزانه مصرف کنید. به گفته دکتر ساحلین، 5HTP یک ماده غذایی طبیعی است که مسئول سلامت جنسی و تولید سروتونین است. این باعث تاخیر در انزال میشود.

 

مواد غذایی که در درمان انزال زودرس مناسب نیستند:

 

مصرف زیاد غذا از جمله دانه ها مانند برنج از جمله برنج قهوه ای و حجم بالای معده  قبل از رابطه جنسی پیشنهاد نمیشود.

استفاده از الکل باعث کاهش نعوظ میشود.

استفاده از کربوهیدرات ها که در غذاهای بسته بندی شده بیشتر است احتمال افزایش وزن را به همراه داشته و در نتیجه در معرض خطر انزال زودرس قرار خواهید گرفت.
چربی حیوانات میتوانند باعث مسدود شدن رگهای بدن و منجر به افزایش فشار خون ، کلسترول بالا و بیماری های قلبی شوند. این مشکلات به نوبه خود باعث اختلال در عملکرد نعوظ می شود. علاوه بر این، خوردن پروتئین بیش از حد مانند گوشت قرمز باعث کاهش تولید تستوسترون شده است.


هورمونهای شما از سویا متنفرند سویا بسیار استروژنی است، به این معنا که می تواند هورمون زنانه استروژن را تقلید کند. استروژن بیش از حد می تواند تولید تستوسترون را کاهش و میل جنسی و عملکرد جنسی را نیزکاهش دهد. شما نیاز به تعادل مناسب بین استروژن و تستوسترون برای عملکرد سالم دارید.
محصولات لبنی دارای چربی اشباع هستند که منجر به انسداد در قلب و عروق می شوند. سپس باعث جلوگیری از جریان خون به آلت تناسلی می شوند.
غذاهای سرخ شده به شدت رگهای درون قلب و عروق را مسدود می کنند و باعث بیماری قلبی، کلسترول بالا و حتی برخی از سرطان ها می شوند.مصرف زیاد این غذاها به طور مستقیم منجر به اختلال نعوظ میشوند.

 

نمک به بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا و جریان خون کمتر کمک می کند تا این ناتوانی برای شما مهیا شود.

 

هشدارها

همیشه قبل از اقدام به مصرف داروهای گیاهی برای درمان انزال زودرس با پزشک مشورت کنید.

 

منبع:

منبع (1)

منبع(2)

مترجم: مریم عبداللهی

روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *