چه زمانی برای طلاق مناسب است؟

تصمیم گیری برای پایان دادن به زندگی مشترک

آیا زمان آن رسیده که به زندگی مشترکتان خاتمه دهید یا هنوز کارهای دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید؟

اگر در حال فکر کردن درباره  پایان دادن به زندگی مشترکتان هستید، در واقع شما با یکی از دشوارترین تصمیمات زندگی بزرگسالی خود مواجهید. بسیاری از زن و شوهرها برای مدتی طولانی قبل از انتخاب اینکه بمانند یا بروند تقلا می کنند. آیا برای انجام دادن یا ندادن درخواست طلاق در عذاب هستید؟ اگر این طور است، زمانی که شما در این بلاتکلیفی هستید سایر جنبه های زندگی تان تاثیر منفی می گیرند.

جنبه هایی از زندگی شما که از این دو دلی تاثیر منفی می گیرند:

 • شغل شما: ممکن است شغلتان به دلیل تغییرات خلق و بی توجهی شما در معرض خطر قرار گیرد.
 • روابط دیگر شما: فرزندان، دوستان و اعضای دیگر خانواده تان ممکن است شما را ناراحت، نا امید، بی حوصله، بیمناک، عصبی، و دو دل احساس کنند.
 • سلامتی شما: اگر خوب نخوابید، یا از ورزش کردن و خوردن غذاعای سالم اجتناب کنید، سلامتی شما نیز به خطر خواهد افتاد.

 دلایل عمده ی افراد برای ماندن در زندگی مشترک

بسیاری از زوج ها، زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره ی تصمیم خود برای رفتن یا ماندن می کنند. معمولا طلاق برای زوج های جوان آسان تر است چرا که می توانند پس از جدایی زندگی تازه ای را آغاز کنند اما این کار برای زوج هایی که یک دهه یا بیشتر باهم بوده اند دشوار است.

قبل از گرفتن یک تصمیم بزرگ چه کارهایی باید انجام دهید؟

 • برای کاهش استرس در زندگی خود تلاش کنید.
 • محکم باشید، در این صورت می توانید چیزهایی که وارد مسیرتان می شوند را کنترل کنید.
 • طرحی برای بقا یا روز مبادا داشته باشید تا احساس کنترل بر زندگی تان در شما افزایش یابد. ممکن است هیچ وقت مجبور به استفاده از این طرح نشوید، اما به هر حال آن را دارید.
 • اگر امنیت فیزیکی یا عاطفی شما به جدایی از همسرتان بستگی دارد، باید اولویت خود را مشخص کنید.

نکات قابل توجه

وقتی تصمیم به ایجاد این نوع تغییر در زندگی تان(طلاق) می گیرید، مشخص کنید که با این تصمیم چه چیزهایی از دست خواهید داد و چه چیزهایی به دست خواهید آورد.

اگر دلیل اصلی شما برای درخواست طلاق این است که در زندگی تان شاد نیستید، بازگشت مجدد به زندگی مجردی ممکن است شما را شادتر نسازد.

سوال هایی که باید از خودتان بپرسید

 • آیا آرزوی مرگ همسرتان را دارید؟
 • آیا احساس می کنید که هیچ چیزی برای ارائه به زندگی مشترکتان ندارید؟
 • آیا بخشش، صبر و امید از قلبتان خارج شده است؟
 • آیا نسبت به همسرتان احساس بی تفاوتی دارید؟
 • آیا همسرتان با شما بدرفتاری می کند یا نسبت به شما بی تفاوتی نشان می دهد؟
 • آیا فقدان کامل صمیمیت وجود دارد( نه رابطه ی جنسی، نه صمیمیت احساسی، نه عاطفه و نه خنده، هیچ کدام وجود ندارند)؟
 • آیا سابقه ای طولانی در اعتیاد، سو استفاده یا خیانت وجود دارد؟

اگر پاسخ شما به سوال های بالا “بله” است، شما احتمالا در نقطه ی بدون بازگشت رابطه ی زناشویی خود هستید. احساس بی تفاوتی یا جدا شدن به لحاظ عاطفی نشانه ی قوی پایان زندگی مشترک است.

ممکن است نیاز داشته باشید مدتی از یکدیگر دور شوید تا واضح تر به زندگی مشترکتان نگاه کنید.

گاهی اوقات دور شدن، حتی به اندازه ی یک اخر هفته، می تواند همه چیز را مرتب و به شما کمک کند تا واضح تر موقعیت خود را ببینید.

جستجوی راهنمای حرفه ای

زوج درمانی

حتی اگر به تنهایی نزد مشاور می روید، مطمئن شوید به یک مشاور حرفه ای مراجعه می کنید که با زوج کار می کند( زوج درمانگر). گاهی اوقات یک درمانگر با عدم شناخت از تعاملات رابطه ای می تواند همه چیز را خراب کنید. بنابراین باید به کسی مراجعه کنید که به خوبی تجربه ی کار با زوج و زوج درمانی را داشته باشد. بهتر است که هر دوی شما در پیدا کردن یک مشاور خوب برای کمک به شما در مهم ترین تصمیم زندگی تان تلاش کنید.

و در آخر

اگر واقعا همه ی جوانب را در نظر گرفتید و از تصمیم خود مطمئن شدید به آن عمل کنید. به خاطر داشته باشید که طلاق به معنی شکست شما نیست. رابطه های ناسالم موفقیت آمیز نخواهند بود. گاهی اوقات افراد برای درست کردن مسائلی تلاش می کنند که اصلا منطقی و قابل حل نیست.

محقق و مترجم: فاطمه مهفر

[button color=”purple ” size=”medium” link=”https://www.thespruce.com/throwing-the-towel-in-marriage-2300478″ target=”blank” ]لینک منبع[/button]

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

 • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
 • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
 • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
 • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
 • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *