ارتباط بین پول خرج کردن و سلامت جسمی

خرج کردن پول0

مدتها پیش محققان دریافتند که خرج کردن پول برای دیگران باعث شادی فرد می شود. اما تاثیر آن بر روی جسم هنوز کاملا مشخص نشده بود.

به تازگی در مقاله ای به نام “آیا پول خرج کردن برای دیگران بر روی سلامت قلب تاثیر می گذارد؟” به بررسی این مسئله پرداخته شده است. این مقاله ارتباط بین پول خرج کردن برای دیگران و فشار خون پایین را بررسی می کند.

دو تحقیق در این زمینه انجام شده، یکی از آنها بر روی دانشجویان دکتری در رشته روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کلمبیا انجام شد. در این تحقیق شرکت کننده ها باید مقداری پول را بای دیگران خرج می کردند. این افراد هر چه بیشتر پول خرج می کردند، فشار خون آنها نیز طی دو سال بیشتر کاهش می یافت. در تحقیق دوم، شرکت کننده ها در دو گروه قرار گرفتند – یک گروه باید پولی را برای دیگران خرج می کردند و گروه دوم این پول را برای خودشان صرف می کردند. یافته های تحقیق نشان داد که گروه بخشنده شاهده کاهش فشار خود خود بودند. نتایج نیز بسیار جالب بود – محققان دریافتند که تاثیر پول خرج کردن با مصرف داروهای ضد فشار خون و یا شروع یک رژیم غذایی و ورزش کردن قابل مقایسه است.

آنجه لازم است برای استفاده کردن از این تحقیق در زندگی خود بدانید، عبارتند از:

  • پول خود را برای نزدیکان خود صرف کنید، تاثیر بیشتری بر روی شما خواهد داشت. اعضای خانواده و دوستان نزدیکتان در بالای این لیست قرار گیرند.

 

  • اگر پول ندارید یا آن را لازم دارید، لزومی به انجام این کار نیست. این کار ممکن است تاثیر سوء بر روی سلامت شما داشته باشد.

 

  • عامل هدیه را در درآمد خود به طور مجزا در نظر بگیرید. البته موارد و هزینه های استثنا، مانند تولد، تعطیلات و غیره را نیز فراموش نکنید.

 

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *