15 گام برای درمان طبیعی ام اس

5 ماده ی غذایی مفید برای مقابله با مضرات آفتاب

من 25 سال است که با ام اس زندگي مي‌کنم که براي بيش از 9 سال هيچ علائمي نداشتم، در اينجا نکاتي است جهت تغيير زندگي براي شما بيماران ام‌اس تا سلامت خود را باز يابيد.

1)    ويتامين D مصرف کنيد.

کمبود ويتامين D ممکن است يکي از دلايل ام اس باشد. تحقيقات نشان مي دهد تجمع بيماران ام‌اسي بيشتر در مناطقي از جهان است که از نور کافي خورشيد برخوردار نيستند. آزمايش ويتامين D بدهيد و سطح آن را با مکمل هاي D3 که شامل ويتامين K2 نيز مي‌باشد ارتقا دهيد تا از تأثير آن اطمينان حاصل کنيد، مهم‌ترين منبع ويتامين D خورشيد است. هر روز صبح 20 دقيقه پوست خود را در معرض نور خورشيد قرار دهيد و اگر اين عادت را نداريد هرچه سريع تر آن را تغيير دهيد.

2)    ديگر از مايکروويو استفاده نکنيد. غذاهايي که در معرض تابش اشعه باشند سالم نيستند.

 

3)    غذاهاي اُرگانيک مصرف کنيد و از آن دسته از غذاهايي که ساختار ژنتيکي آن را تغيير داده‌اند دوري کنيد.

بله، غذاهايي از اين دست ترسناک به نظر مي‌رسند، اينطور نيست؟ وقتي که بيش از 50 کشور در سراسر دنيا اين غذاها را ممنوع کرده‌اند مضر بودن اين غذاها نمي‌تواند اشتباه باشد. اگرچه ايالات متحده هنوز استفاده از آن ها را ممنوع اعلام نکرده است.

4)    قزل آلاي وحشي بخوريد.

قزل آلاي وحشي، قزل آلايي است که در آمريکا و کلمبيا يافت مي‌شود و سرشار از پروتئين و چربيهاي مفيد امگا3 مي باشد، مصرف آن يکبار درهفته به بهبود ام‌اس کمک مي‌کند چراکه با فراهم کردن چربي‌هاي سالم به تقليل التهاب مي‌پردازد.

5)    آزمايش حساسيت غذايي بدهيد.

اين موضوع از اهميت خاصي برخوردار است، برخي از حساسيت‌ها و آلرژي‌هاي شناخته شده وضعيت ام‌اس را وخيم تر مي‌کند چراکه واکنشي که ايجاد مي‌کند، التهاب را در سراسر بدن پخش مي‌کند.

6)    جهت تعيين سطح ويتامين‌ها و فلزات سنگين خون آزمایش بدهيد.

بسياري از بيماران ام‌اس سطح پاييني از برخي ويتامين‌ها را دارند و سمي بودن فلزات سنگين مي‌تواند وضعيت بيمار را به خطر بياندازد.

7)    سبزيجات را به رژيم غذايي خود اضافه کنيد.

غذاهاي سبز نظير اسفناج، خيار، بروکلي و کلم داراي مواد مغذي بسياري هستند که مي‌تواند به سلامت بيمار کمک کند.

8)    ماساژ را شروع کنيد.

ماساژ به افزايش گردش خون و جريان لنفاوي، افزايش انعطاف مفاصل و حتي به بهبود ماهيچه‌ي تغيير شکل يافته کمک مي‌کند.

9)    نوشيدن نوشابه‌ها را متوقف کنيد.

نوشابه در کل بدن شما و بيماران ام‌اس که سيستم ايمني در مخاطره‌اي دارند فاجعه به بار مي‌آورد.هر عمل کربنه کردن به صورت ضايعات مي‌بايست رفع شود. به بدنتان اين شانس را بدهيد تا سالم بماند و بهبود يابد ولي نه با بارگيري ضايعات.

10)    ورزش کنيد .

شما مي‌توانيد شنا و پياده‌روي کنيد، از دستگاه‌هاي هوازي و دوچرخه‌ي ثابت استفاده کنيد ، ورزشهايي مانند يوگا و پيلاتس و يا تمرينات ساده کششي انجام دهيد.

11)   سطح PHبدن خود با مصرف آب قليايي افزايش دهيد.

بدن در حالت قليايي به بهترين شکل عمل مي‌کند. آب خنثي است ولي اين روزها آن را اسيدي مي کنند که در نتيجه التهاب را تشديد مي‌کند. آب قليايي التهاب را کاهش مي‌دهد.

12)   آب معدني را فراموش کنيد.

آب معدني اگرچه ممکن است رضايت بخش باشد ولي بسيار اسيدي و ناسالم است. هيچ کس به درستي نمي‌داند که بطري‌ها چه مدت در گرما و نور خورشيد مي‌مانند و هردوي اين موارد موجب تجزيه مواد شيميايي (BPA) از پلاستيک مي شوند.

BPAها به عنوان سرطان‌زاها شناخته مي‌شوند که موجب سرطان و ساير مخاطرات سيستم ايمني مي‌شوند.

13)     به اسپارتام‌ها و ام‌اس‌جي‌ها (طعم دهنده هاي مصنوعي) بگوييد: نه.

خواندن برچسب هاي روي محصولات از اهميت خاصي برخوردار است. شايد متعجب شويد ولي اسپارتام‌ها و ام‌اس‌جي‌ها در همه‌ي غذاها يافت مي‌شوند مثل آدامس‌ها، نان، مکمل‌هاي صبحانه، محصولات کنسروي، فست‌فودها و غذاهاي فرآوري‌شده ، اسپارتام‌ها براي مصرف انسان درست نشده‌اند و سمي‌بودن آنها مي‌تواند وضعيت بيمار ام‌اس را به خطر بياندازد.

14)    به مصرف گلوتن پايان دهيد و يا آن را کم کنيد.

اگر شما به گلوتن (پروتئيني است که در بعضي غلات يافت مي‌شود و باعث کش آمدن خمير مي‌شود) حساسيت داشته باشيد در سراسر بدن شما التهاب بوجود مي آورد.

15)   بخنديد.

اين آخرين توصيه از هزاران توصيه براي شماست تا آغازگر راهي براي بازيابي سلامتي خود باشيد.

اگرچه چهارده توصيه قبلي را خودم انجام داده‌ام و به غلبه بر ام‌اس کمک کرده است، راستش را بخواهيد خنده از مهم‌ترين کارهايي است که شما مي‌توانيد انجام دهيد. شوخي و خنده سيستم ايمني شما را تقويت مي‌کند، انرژي شما را افزايش مي‌دهد و شما را از آسيب‌هاي استرس حفظ مي‌کند .

سطح هورمون استرس را پايين مي‌آورد، درد را کاهش مي‌دهد و حوصله و مشرب شما را بهبود مي‌بخشد.

خنده براي روح شما مفيد و البته رايگان است. بياييد بخنديم، وقتي همه با هم مي‌خنديد همه خوشحال تر هستيد.

منبع:

mindbodygreen

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *