سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

15 چیزی که برای کسب بهترین نتیجه از ویزیت دکتر باید بدانید! کلینیک فیزیوتراپی

اقدامات مهمی که برای کسب بهترین نتیجه از ویزیت دکتر، باید انجام دهید.

ممکن است تا به حال برای شما اتفاق افتاده باشد که از مطب پزشک خارج شوید و تازه یادتان بیفتد که چه چیزهایی را نگفتید! و یا یکی از دستورات پزشک را فراموش کرده باشید اما از کسی نتوانید بپرسید! در این مقاله، 15 راهکار برای گرفتن بهترین نتیجه از ویزیت دکتر را بررسی می کنیم.

چگونه از ویزیت دکتر بهترین نتیجه را بگیریم؟

ویزیت شما توسط یک جراح ارتوپد، اتفاقی مهمی ست که در صورت برنامه ریزی درست، نتیجه ی رضایت بخشی خواهد داشت. تحقیقات نشان می دهد بیمارانی که بیشتر اهمیت می دهند، نتایج بهتری می گیرند.

لیستی که در پایین تهیه کرده ایم، به شما کمک می کند که سلامت خود را حفظ کنید و از هر ویزیت خود، بهترین نتیجه را بگیرید.

قبل از رفتن

1- اطلاعات لازم درباره ی مطب یا کلینیک پزشک خود را بدست آورید.

اینکه کجا قرار دارد و چه ساعتی باید آنجا برسید. دقت کنید که حتما دفترچه بیمه ی خود را همراه داشته باشید.

2- پرونده ی پزشکی خود را جمع آوری کنید.

داروهایی که مصرف می کنید یا پیشتر مصرف می کردید. آزمایشاتی که در سالهای اخیر انجام داده اید. عکس های رادیولوژی یا MRI که در مدت اخیر گرفته اید و هرگونه جواب آزمایشی که در حال حاضر دارید.

3- لیست مکتوب بنویسید:

  • داروهایی که به طور معمول مصرف می کنید. این شامل داروهای گیاهی، ویتامین ها و مکمل های غذایی و داروهای معمولی دیگر نیز می شود.
  • سابقه ی پزشکی خود، که شامل درمان های مختلفی که در گذشته در هر کجای بدن داشته اید.
  • جراحی های قبلی که انجام داده اید، حتی اگر به مشکل فعلی شما مربوط نباشد.
  • هرگونه حساسیت و آلرژی که به مواد یا داروهای مختلف دارید.

4- کسی را همراه خود ببرید.

از دوست یا عضوی از خانواده تان بخواهید که با شما به مطب پزشک بیاید. او می تواند در پرسیدن سوال های بیشتر و به خاطر سپردن اطلاعاتی که پزشکتان ارائه می دهد، کمک کند. اگر احتیاج به مترجم دارید، از فردی بزرگسال بخواهید که با شما بیاید. هرگز روی توانایی ترجمه ی کودکان تکیه نکنید.

5- لباس مناسب بپوشید.

غالبا برای انجام معاینات مربوط به ستون فقرات، دست یا پا ممکن است از شما بخواهند که لباس خود را در بیاورید. لباسی گشاد بپوشید که به راحتی از تن خارج شود.

 

در مطب دکتر:

1- زودتر برسید.

ممکن است نیاز باشد پرونده ای تشکیل دهید و فرم های مربوطه را پر کنید. این مساله زمانبر است.

2- صادق و شفاف باشید.

در صحبت با پزشک خود، کاملا صادق باشید و اطلاعاتی را از قلم نیندازید. اطلاعاتی که فکر می کنید مهم نیستند و یا از گفتن آنها خجالت می کشید را از پزشک خود مخفی نکنید. این اطلاعات شامل بی اختیاری ها و یا ضعف حافظه نیز می توانند باشند.

3- به مساله ی اصلی بچسبید.

ممکن است خوش و بش کردن و یا صحبت درباره ی بچه ها و اخبار روزانه با پزشک خوشایند باشد، اما باعث اتلاف وقت پزشک و خود شما خواهد شد. پس بهتر است از وقتی که با او می گذرانید کمال بهره برداری را انجام دهید.

4- یادداشت بردارید و سوال بپرسید.

از چیزی که پزشکتان می گوید، یادداشت بردارید و در صورتی که متوجه نشدید، حتما سوال بپرسید. درباره ی معنی اصطلاحات پزشکی، دلایل پزشکتان درباره ی نوع درمان و کارهایی که باید یا نباید انجام دهید، حتما بپرسید.

5- درباره ی انتظاراتی که از درمان باید داشته باشید، بپرسید.

شما باید بدانید که نوع درمان انتخابی پزشکتان، بر کارهای روزانه و فعالیت های شما چه تاثیری خواهد گذاشت، و چه اقداماتی را باید انجام دهید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

6- از پزشکتان، بروشورهای درمانی یا اطلاعاتی بخواهید.

شما می توانید به همراه اعضای خانواده، این بروشور ها را مطالعه کنید و درباره ی مشکلات یا روش درمانی خود اطلاعات بهتری بدست آورید. ممکن است پزشک، شما را به یک سایت ارجاع دهد.

7- با دیگر افراد کلینیک درمانی صحبت کنید.

دستیار فیزیوتراپیست، پرستار، و یا دیگر درمانگر ها نیز می توانند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهند.

ویزیت و معاینه توسط پزشک

بعد از ویزیت دکتر

1- مطالبی که پزشک به شما گفته را مرور کنید.

اگر چیزی را به خاطر نمی آورید، یا متوجه نکته ای در یادداشت های خود نشدید، از یکی از اعضای کلینیک درمانی بپرسید.

2- دستورات پزشک خود را اجرا کنید.

تمامی داروهای تجویز شده را در ساعات خود مصرف کنید. مطمئن شوید که دقیقا دستورات پزشک خود را اجرا می کنید. به یاد داشته باشید که شما نیز یکی از اعضای تیم درمانی هستید!

3- پزشکتان را در جریان بگذارید.

درمورد اتفاقات و اخبار سلامت خود، حتما به پزشک اطلاع دهید. نتیجه ی آزمایش ها و عکس برداری های پزشکی خود را به موقع به دکتر برسانید، و از او درباره ی اقدامات لازم برای کسب بهبود، سوال کنید. اگر علائم شما بهتر یا بدتر شدند، حتما پزشک خود را مطلع سازید.

قرص و دارو

ترجمه و تحقیق: امیلی احمدی


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: