دلایلی که سبب می شود برای برقراری رابطه جنسی احساس خستگی کنید

1) مشکلات ارتباط

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

یکی از دلایلی که ممکن است منجر شود بگویید از رابطه جنسی خسته شده اید، این است که شما نمی خواهید با مشکلات موجود در رابطه روبرو شوید.خیلی راحت می توانید بگویید خسته هستید،آرام بنشینید و در مورد تمام چیزهایی که شما را رنج می دهد و نیاز دارید که حل شود با همسر خود صحبت کنید. خشم و تنفر تنها کمکی که می کند این است که از رابطه ی جنسی خسته می شوید، اگر نمی توانید رو در رو صحبت کنید ، با یک درمانگر برای بازسازی دوباره رابطه ی جنسی صحبت کنید.

 

 

2) تماشای بیش از حد تلویزیون

دلایل خسته شدن از رابطه جنسینشستن بیش از حد جلوی تلویزیون به راحتی می تواند به رابطه ی جنسی شما آسیب بزند، قبل از اینکه شما متوجه شوید، شریک زندگی شما تنهایی به رخت خواب رفته است در حالی که شما محو تماشای تلویزیون شده اید. بهتر است تلویزیون را خاموش کنید و زمانی را صرف ناز و نوازش همدیگر کنید به جای اینکه بعد تماشای تلویزیون بی مقدمه بخواهید رابطه برقرار کنید. وحشتناک ترین کار ممکن این است که بعد اینکه برنامه تلویزیون تمام شد بخواهید رابطه برقرار کنید بدون اینکه قبل از خواب صمیمیت و علاقه را بین خود تقویت کرده باشید. برای رابطه ی جنسی بهتر باید کار و بازیهای ویدئویی را کنار بگذارید و فضا و زمان مناسب برای عشق بازی اختصاص دهید.

 

3) زندگی با برنامه های فشرده
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

وقتی زندگی با برنامه ها و کارهای فشرده همراه باشد همیشه استرس خواهید داشت، حتی برای رابطه جنسی خسته خواهید بود. برای بالا بردن کیفیت زندگی و افزایش صمیمیت ، حفظ و زیباتر کردن رابطه جنسی باید با هم همکاری داشته باشید.( به زندگی خود و آنچه که انجام می دهید نگاه کنید) مجبورید از یک بخش های خاصی صرف نظر کنید اما نباید رابطه جنسی جزء این موارد باشد.

 

 

4) اصرار و فشار آوردن به طرف مقابل برای برقراری رابطه
در مراحلی از زندگی حتماً پیش آمده که یکی از طرفین به برقراری رابطه تمایل نشان نمی دهد، در این مواقع اصرار نکنید و او را مجبور به برقراری رابطه نکنید و اگر قبول نکرد نارحت نشوید و او را ترک نکنید بلکه به ناز نوازش او بپردازید این کار شما به طور طبیعی به رابطه جنسی منجر خواهد شد. محبت و شاد ی سهم بزرگی در زندگی و رابطه جنسی ایفا می کند از این سرمایه برای زندگی بهتر استفاده کنید.

5) مشکلات قلبی
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

یکی از علائم اولیه مشکلات قلبی شامل مشکل در نعوظ می باشد، که قطعاً می تواند بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد. بهتر است با یک متخصص قلب و عروق در مورد سلامت قلبی و سلامت زندگی جنسی صحبت کنید، نارسایی احتقانی قلب ممکن است به طور کل احساس خستگی به شما بدهد و قابلیت جنسی شما را تحت تأثیر قرار بدهد. یک متخصص اورولوژی از دانشگاه ایلینوی در شیکاگو می گوید، زمانی که اولین هشدارها نظیر خستگی را داشتید، ممکن است در کمتر از 5 سال اولین حمله ی قلبی را تجربه کنید، بنابراین بهتر است معاینه شوید.

 

6) عدم تعادل هورمونی
دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

زمانی که بین هورمون های شما تعادل برقرار نباشد رابطه جنسی ممکن است با وقفه روبرو شود، بخش بزرگی از میل جنسی به وسیله تستوسترون کنترل می شود، به طوری که اولین چیزی که در موردن میل جنسی به ذهن می رسد همین هورمون است. مردان بهتر است با یک اورولوژیست و زنان با متخصص زنان در این مورد صحبت کنند تا در مورد عملکرد صحیح هورمونهای خود مطمئن شوند. راهکارهای ساده ی پزشکی می تواند در این مورد به شما کمک کند.

 

 

7) افسردگی

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

اگر شما بیش از حد برای س ک س و از همه چیز و همه کس که می تواند شما را شاد کند احساس خستگی می کنید، ممکن است دچار افسردگی ، کم شدن خواب یا اختلال خواب باشید. اولین گام برای س ک س بهتر، این است که افسردگی خود را درمان کنید. با درمانگر در مورد خلق و خوی خودتان و راه های بهبود آن و بازگشت مجدد شور و شوق به زندگی صحبت کنید. درمان افسردگی اغلب با ورزش، رژیم غذایی خوب، خواب کافی و در موارد حادتر با روش های داروئی و غیر داروئی امکان پذیر می باشد.

 

 

8) کسالت
خسته شدن از رابطه جنسی می تواند به دلیل خستگی باشد. یک راه برای بازسازی انرژی جنسی و احیای زندگی جنسی این است که در مورد چیزهای دیگر پر حرارت باشید. اگر بتوانید یک کتاب که خواندید یا یک سرگرمی که انجام داید و دوست داشتید با دیگران به اشتراک بگذارید،یک نشانه و شروع کوچک خواهد بود. بنابراین اگر به آشپزی تایلندی یا نجوم ذوق و شوق نشان دادید، در آینده نیز قادر خواهید بود زندگی جنسی خوب را معنی کنید.

9) ورزش های سنگین و بیش از حد
ورزش برای سلامتی و بهبود کیفیت رابطه جنسی بسیار ضروری است و هر کسی باید در طول روز حداقل 30 دقیقه ورزش کند، اتفاقاً ورزش کمک می کند تا از قوای بدنی خوبی برای س ک س برخوردار شوید، اما ورزش بیش از حد که با وضعیت جسمانی شما نیز متناسب نباشد می تواند شما را خسته کند، شما دیگر از انرژی کافی برای س ک س برخوردار نخواهید بود. با مربی خود صحبت کنید تا زمانی را برای استراحت و ذخیره انرژی برای رابطه ی جنسی اختصاص دهید.

10) محرومیت از خواب

دلایل خسته شدن از رابطه جنسی

 

بین خواب ناکافی و کاهش رابطه ی ارتباط قوی وجود دارد، یک مطالعه نشان می دهد 827 مردی که خواب ناکافی داشته اند رابطه جنسی آنها کاهش یافته بود هر چند در عملکرد جنسی دچار اختلال نشده بودند. برای رابطه ی جنسی بهتر، باید خواب کافی داشته باشید.

 

 

 

 

منبع:

everydayhealth

 

  لعیا عباسی اصل – کارشناس ارشد علوم تربیتی( مدیر دپارتمان تعلیم و تربیت)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

4 دیدگاه دربارهٔ «دلایلی که سبب می شود برای برقراری رابطه جنسی احساس خستگی کنید»

 1. با سلام و خسته نباشید من یک مشکل دارم اینکه همسرم در مورد برقراری رابطه خیلی احتیاط میکند با وجود اینکه گرم هست و بسیار به این کار علاقه دارد اما علاقه ای نشان نمیدهد خودش میگه چون خیلی بعدش خسته میشم و تا یک روز احساس کسالت و درد دارم می ترسم . اما این کار واقعا برای من مشکل روحی ایجاد کرده و احساس می کنم که من مشکلی دارم لطفا راهنمایی کنید
  ببخشید که طولانی شد

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست گرامی
   عوامل متعدد جسمی یا روحی می تواند موجب بروز این حالت گردد. توصیه می شود در این خصوص حتما از سکس تراپیست کمک بگیرید.
   در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

 2. سلام.واقعاً ممنون که در مورد این موضوع مطلب نوشتین مورد چهارم خیلی خیلی خوب بود، نمی دانم چرا درک این موضوع برای مردها سخت است با یک کار ساده می توانند دل همسر خود را بدست بیاورند اما متاسفانه نمی فهمند. کاش این مطلب را بخوانند.

  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات تعلیم و تربیت

   سلام، با تشکر از نظر شما مخاطب گرامی، اگر مردی در مورد بعضی چیزها آکاهی ندارد، شما می توانید به و بگویید و کمک کنید تا متوجه آنچه انتظار دارید بشود، می توانید همین لینک را به او معرفی کنید و بخواهید تا مطالعه کند و بعد در مورد بخش های مختلف آن با او حرف بزنید و آنچه شما را آزار می دهد یا انتظار دارید به و بگویید.حتماً چیزهایی هم هست که شما نمی دانید فقط مردان به راحتی انتظارات خود را بیان می کنند، شما نیز راحت باشید، حتماً نتیجه خواهید گرفت. اما با ملایمت حرف بزنید تا حرفهایتان شنیده شود.
   با آرزوی توفیق برای شما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *