گام بزرگ زندگی کودک

رفتن به مهد کودک

گذاشتن کودک در مهد کودک برای اولین بار، نشان دهنده ی یک گام بزرگ در زندگی او می باشد، حتی انتظار میرود کودک شما گریه کند یا حتی خود شما نیز  گریه کنید.
آماده سازی برای رفتن به مهد کودک می تواند تفاوت بارزی را در موفقیت یا عدم موفقیت در مهد کودک ایجاد کند. شما با یک برنامه ریزی درست و بی نقص می توانید روز اول را  به یک سنگ بنای محکم برای ادامه ی روند دور شدن از محیط خانه، تبدیل کنید.پس اجازه ندهید که اولین روز مهد کودک، هم شما و هم کودک را دلسرد کند.

_ آماده سازی
بدترین کار ممکن برای روز اول مهد کودک این می تواند باشد که بدون هیچ آمادگی او را وارد این محیط کنید.حتی اگر کودک شما خیلی حرف نمی زند ، اما خیلی از حرف هایی را که شما می زنید درک می کند، بنابراین در مورد محیط مهد کودک و شرایط آن برای او صحبت کنید. کتاب های مصوری در مورد مهد کودک رفتن تهیه کنید و عکس های کتاب را به او نشان دهید. اگر اجازه ی این را داشتید کودک را قبل از شروع زمان مهد رفتن او به مهد کودک ببرید و محیط  و مربیان را به او نشان دهید .

_  مهد کودک رفتن یک اتفاق قطعی نه یک گزینه
مهد کودک رفتن را به این شکل که کودک می تواند انتخاب کند برود یا نرود نشان ندهید، این طبیعی است که کودک در روز های اول ساز مخالف بزند و نخواهد برود. گاهی اوقات شما در منزل هستید و یا محیطی که آنجا مشغول به کار است ممانعتی برای آوردن کودک به سر کار قائل نیستند، وقتی این موضوع را کودک بداند که می تواند هر وقت خواست به مهد کودک نرود،  احتمالاً مهد کودک نرفتن را انتخاب خواهد کرد.

_  هیجان از در بیرون رفتن
ممکن است شما روز اول تصمیم بگیرید، کفش های جدید، کیف جدید، اسباب بازی های جدید، نشستن در صندلی جلوی ماشین و … همه و همه را برای او فراهم کنید، اما به یاد داشته باشید که اینها و هیجان زیاد در کودک آشفتگی بیشتری ایجاد خواهد کرد، سعی کنید  رفتن به مهد کودک را  خیلی عادی مثل زمانی که با او به پارک … می روید جلوه دهید. این باعث می شود کودک نیز آرامش داشته باشد.

_  همراهی او در روز اول
برخی از مهد کودک ها این امکان را فراهم می کنند که در کلاس همراه کودک بنشینید و برخی نیز فرصتی فراهم می کنند که از پشت شیشه ای، نظاره گر کودک خود باشید، سعی کنید روز اول را همراه او باشید تا احساس امنیت کند و آرامش و فرصت کافی برای اخت شدن با محیط و بچه های دیگر را پیدا کند.

_ صحبت کردن در مورد روز اول
سعی نکنید همان روز اول از او اطلاعات زیادی در مورد کلاس و آنچه که امروز یاد گرفته است، بخواهید. ممکن است شما در مورد این  سوال که « معلم را دوست داشتی» یا سوالهای مختلف دیگری که از او می پرسید جواب« نمی دانم» را بگیرید. روز اول مهد کودک دقیقاً مثل روز اول کار شما است که هنوز چیزی نمی دانید. او نیاز به زمان دارد تا جواب سوالهای شما را با قطعیت بدهد.

 

 

لعیا عباسی

لعیا عباسی – کارشناس ارشد علوم تربیتی

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *