کودک مضطرب یا خشن؟!

 کودک خشن

کودکان حساس و گاها مضطرب ، اغلب نمی توانند نظر خود را به طور قاطع و مناسب ابراز کنند. آنها به دلیل آنکه جرأت اظهارنظر ندارند ، ممکن است ضعیف به نظر برسند و همین باعث شود که بچه های قلدر مدرسه و خیابان ، آنها را آزار بدهند . بسیاری اوقات پدر و مادرها متوجه این مشکل نمی شوند ؛ زیرا کودک در خانه احساس امنیت می کند و رفتارش قاطع و حتی رئیس مآبانه است .

از طرفی ، کودکِ مضطرب ممکن است 95 درصد اوقات خشم خود را در درون بریزد و احساساتش را ابراز نکند ، اما هر از گاهی منفجر می شود و احساساتش را بیرون می ریزد.

این روش ، اغلب در پسران مضطرب مشاهده می شود و گاهی به   اشتباه ، رفتارشان را ” اختلال رفتاری ” تشخیص می دهند .

به تدریج که کودکان مشکل اضطراب خود را حل می کنند ، احساس عزت نفس آنها هم بیشتر می شود . به همین دلیل ، برخی از این کودکان رفتار اجتماعی مطمئن تر و قاطع تری از خود نشان می دهند . اما برخی نیز برای ابراز وجود خود ، به کمک خاص نیاز دارند . در واقع می توان گفت اضطراب این کودکان در محیط هایی منجر به تقویت احساس ضعیف بودنشان و در محیط هایی منجر به پرورش رفتارهای خشن شان می شود.

 

چه کار کنیم تا کودکمان قاطع باشد؟

موقعیت هایی را فراهم کنید که در آنها کودکان تصمیم گیری کنند، بگذارید نقش فرد ” کاردان و مسئول” را او بازی کند. به او موقعیت تصمیم گیری بدهید و برای تصمیم هایش ارزش قائل شوید.

اجازه دادن به کودک برای تصمیم گیریهای جزئی ، پرسیدن نظر کودک دربارۀ امور روزانۀ خانه و نشان دادن اینکه برای عقیدۀ فرزندتان ارزش قائل هستید ( اگرچه تصمیم نهایی دربارۀ امور مهم باز هم به عهدۀ شماست )، کودک را تشویق می کند تا رفتار مطمئن تری داشته باشد .

روشن است که اگر بتوانید خودتان با رفتارمطمئن وبا اعتماد به نفس ، سرمشق فرزندتان بشوید ، بسیار مفید خواهد بود.

[divider]

فاطمه امیری  فاطمه امیری  روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *