کمک به بچه ها برای مقابله با استرس

کودک

 

 

از نظر بزرگسالان ، کودکان اغلب بی خیال به نظر می رسند اما باید در نظر داشت که کودکان هم استرس را تجربه می کنند و چیزهایی مانند مدرسه و زندگی اجتماعی گاهی اوقات می تواند آنها را تحت فشار قرار دهد و احساس استرس را در آنها ایجاد کند.

 

شما به عنوان پدر و مادر می توانید اc طریق راه های سالم به آنها جهت مقابله با استرس شان کمک کنید .

 

گاهی کودکان و نوجوانان در مورد عوامل ایجاد استرس با والدینشان صحبت نمی کنند و همیشه آسان نیست تا والدین بدانند که چه چیزی باعث ایجاد استرس در فرزندشان شده است.

ارائه چند ایده :

با صدای بلند توجه کنید.

 

زمانی که متوجه میشوید چیزی کودکتان را آزرده می کند با صدای کمی بلند به او بگوئید که متوجه ناراحتی وی شده اید و در مورد احساسش با وی صحبت کنید.اجازه دهید تا کودک در یابد که شما مشتاق شنیدن ناراحتی هایش هستید و با او دلسوزی می کنید و او را درک می کنید.

 


شنونده خوبی برای حرف های کودتان باشید.

از کودکتان بخواهید که در مورد اشتباهاتش با شما صحبت کند و با علاقه و حوصله و آرامش به صحبت هایش گوش دهید و از قضاوت ، سرزنش و سخنرانی های خسته کننده اجتناب کنید و سعی نکنید برای شنیدن کل داستان با پرسیدن ” بعدش چه اتفاقی افتاد ؟” عجله کنید . به کودک برای اتمام صحبت های خود زمان بدهید.

کمک به کودک برای درک احساسات خود

اغلب کودکان خردسال احساساتشان را درک نمی کنند برای کمک به درک احساسات در کودکان می توانید از عکس ها استفاده کنید مثلا کنار عصبانیت عکس هایی از عصبانیت را به او نشان داده و در مورد این احساس صحبت کنید.

این کار به کودکان یاد میدهد تا احساس خود را بهتر بشناسند .

 

 

درمورد استرس با کودک صحبت کنید و تشویقش کنید که چگونه باید با آن مقابله کند و راه های مقابله با استرس را به وی آموزش دهید

اجازه دهید تا مشارکت فعال داشته باشد تا اعتماد بنفس لازم را پیدا کند ، ایده دهد و از ایده های خوب وی مشتاقانه حمایت کنید ، وی را در ارائه راه کارهای مناسب تشویق کنید.

 

گاهی اوقات صحبت کردن و گوش دادن و درک احساس در کودک کافی نیست و فقط می توان از طریق تغییر موضوع ، حرکت به سمت چیزهای مثبت و آرامش دادن می توان جبران کرد تا احساس بهتری پیدا کند.

محدود کردن موقعیت های استرس زا

اگر شرایط خاصی باعث استرس میشود بهتر است که موقعیت و شرایط را تغییر دهید برای مثال، اگر بیش از حد بسیاری از فعالیت های بعد از مدرسه به طور مداوم باعث استرس وی میشود ممکن است لازم باشد برای محدود کردن استرس ، مشق شب را با نظارت معلم کاهش دهید.

 

صبور باشید.

به عنوان والدین ، ایجاد نارضایتی و تاکید زیاد بر کارها منجر به استرس کودکان میشود ، اگر اشتباهی از آنها رخ داد صبور باشید.

 

 

منبع :

kidshealth

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *