کشف شد: کجا و چگونه در مغز بشر تخیل اتفاق می افتد

کشف شد: کجا و چگونه در مغز بشر تخیل اتفاق می افتدمغز

فلاسفه و روانشناسان مدت زمان زیادی است که می خواهند این معما را حل کنند که تخیل چگونه و کجا شکل می گیرد.به عبارت دیگر، انسان چگونه قادر است هنر ایجاد کند،اختراع کند، فکر کند یا رفتارهای فوق العاده از خود نشان دهد؟

پاسخ، محققان دانشگاه داتمورث در یک مطالعه ی جدید در یافتند که، در مغز(فضای کاری ذهنی) که به شکلی آگاهانه تصاویر، نمادها،ایده ها و نظریه ها را دستکاری می کند و تمرکز ذهنی مورد نیاز برای حل مسائل پیچیده و ساختن ایده های جدید را فراهم می کند.

محققان این مطالعه،یافته هی خود را با عنوان« ساختار شبکه ای و پویا از فضای کاری ذهنی» در مجله مقالات آکادمی ملی علوم منتشر کردند.

محققان در گذشته این نظریه را مطرح کرده بودند که تخیل در انسان نیاز به یک شبکه ی گسترده عصبی در مغز دارد، اما ارائه ی شواهد یک فضای ذهنی برای تخیل با تکنیک هایی که عمدتاً فعالیت مغز را به شکل مجزا بررسی می کند دشوار بوده است. در این مطالعه محققان مسئله را به شکل دیگر در نظر گرفتند، اینکه مغز چگونه به ما امکان می دهد تا تصویر سازهای ذهنی را دستکاری کنیم.مثال: تصور یک زنبور به جای سر گاو. در این مطالعه محققان از 15 داوطلب خواستند شکل های انتزاعی خاصی را تصور کنند و در ذهن آنها به اشکال پیچیده تری تبدیل کنند و یا به قطعات جداگانه تقسیم کنند. دانشمندان فعالیت مغزی شرکت کنندگان را با  MRIعملکرد مغز افراد را  اندازه گیری  و ثبت کردند. با بررسی نتایج پی بردند که یک شبکه قشری و زیر قشری روی بخش بزرگی از مغز مسئول دستکاری تصویری است.

این شبکه تا حدی شبیه یک فضای کاری ذهنی است که محققان استدلال می کنند ممکن است مسئول بسیاری از تجارب آگاهانه انسان و انعطاف پذیری شناختی انسانها باشد.

نویسنده ی این مطالعه، الکساندر شلگل، عضو دپارتمان روانشناسی و علوم مغز دانشگاه داتمورث می گوید: نتایج تحقیقات ما را یک گام به درک چگونگی سازمان یابی مغز ما نسبت به گونه های دیگر نزدیک می کند، در ک این تفاوتها بینش لازم برای فهم اینکه خلاقیت از کجا نشأت می گیرد را می دهد، بعلاوه امکانی فراهم می کند تا این فرایند های خلاق را در ماشین پیاده سازی کنیم.

منبع


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «کشف شد: کجا و چگونه در مغز بشر تخیل اتفاق می افتد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *