کدام کودک محبوب تر است؟!

همه کودکان و نوجوانان در برخورد با همسالان از محبوبیت یکسان برخوردار نیستند. ویژگی های متعددی در محبوبیت یا طرد از جانب همسالان تاثیر دارند، در اینجا نتایج چند تحقیق که در مورد کودکان و نوجوانان انجام شده را با هم بررسی می کنیم. ذکر این نکته نیز ضروری است که این تحقیقات در کشورهای غربی انجام شده و لزوما در کشور ما صادق نیست.

محبوبیت در کودکان و نوجوانان 

کودکانی که در خانواده های قاطع و اطمینان بخش بزرگ می شوند، نه تنها با والدین و بزرگسالان رابطه ای مطلوب دارند، بلکه با همسالان خود نیز از رابطه به نسبت خوبی برخوردار هستند. برعکس کودکانی که که در خانواده های سهل گیر بزرگ می شوند، غالبا پرخاشجو و متخاصم هستند. کودکانی که در خانواده های استبدادی رشد می کنند غالبا مضطرب و دمدمی مزاج اند. طبیعی است که این قبیل کودکان نمی توانند میان همسالان از محبوبیت چندانی بهره مند شوند.

از آن جایی که کودکان و نوجوانان به ساختمان بدنی اهمیت می دهند، در میان پسران نوجوانانی که از نظر اندام قوی تر و به اصطلاح ورزشکارترند، محبوب ترند.

تحقیقات نشان می دهد، فرزندان ارشد خانواده در قیاس فرزندان بعدی از محبوبیت کمتری برخوردارند. زیرا که فرزندان دوم معمولا اجتماعی ترند و احتمالا در رابطه با همسالان موفقیت بیشتری کسب می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که افراد باهوشتر در میان همسالان از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

نام شخصی کودکان نیز ممکن است عاملی در محبوبیت یا عدم محبوبیت آنان باشد. نام های غیرمعمول و مضحک در بسیاری موارد منجر به عدم محبوبیت و حتی به تمسخر فرد می انجامد. در مجموع کودکانی که نام های معمول رایج دارند از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی، نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *