کاهش میل جنسی در خانم ها

کاهش میل جنسی در خانم ها

کاهش میل جنسی یکی از رایج ترین مشکلات جنسی مربوط به خانم هاست. اما جای نگرانی نیست، این مشکل از طریق مصرف دارو، مراجعه به مشاور و روانپزشک یا حتی شناخت علت آن کاملا قابل درمان است. اما زمانی که سعی در برطرف کردن این مشکل دارید، به یاد داشته باشید که تنها بر روی مشکل مورد نظر تمرکز کنید.

محققان اخیرا در دانشگاه ملبورن استرالیا بر روی خانم هایی که دچار کاهش میل جنسی شده اند، تحقیقاتی انجام داده و به یافته هایی دست پیدا کرده اند. برخی از رایج ترین علل کاهش میل جنسی در خانم ها عبارتند از:

  • پریشانی شخصی. زنان معمولا دچار احساس گناه، ناراحتی، ناامیدی و خجالت می شوند. به علاوه نگرانی های جنسی آنها باعث کاهش اعتماد به نفسشان می شود.

اگر شما نیز دچار این نگرانی ها هستید، بهتر است بدانید که تنها نیستید و اکثر خانم ها به چنین مشکلاتی دچار هستند. کاهش میل جنسی به معنای این نیست که شما دچار مشکل هستید.

در حقیقت مشکل واقعی مربوط به انتظارات شماست. اگر انتظار دارید بلافاصله از لحاظ جسمی تحریک شوید، باعث ناامیدی خود می شوید. زنان متفاوت از مردان هستند و بهتر است بدانید گاهی رسانه ها نیز زنان را متفاوت از آنچه هستند نشان می دهند. زنان معمولا در روابط طولانی مدت تنها پس از اینکه احساس صمیمیمت عاطفی می کنند، نیاز به برقراری رابطه جنسی را حس می کنند و اغلب پس از اینکه احساس نزدیکی جنسی دارند، تصمیم به برقراری رابطه جنسی می کنند. اما اگر خانمی با وجود صمیمیت عاطفی و جنسی باز هم در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل می شود، باید به پزشک مراجعه کند.

  • نگرانی های مربوط به رابطه: بسیاری از خانم ها نگران اثرات منفی رابطه جنسی خود با پارتنرشان هستند. در نمونه هایی که محققان مشاهده کرده اند، حتی زمانی که مرد نقش حمایتی دارد، این نگرانی در برخی خانم ها برطرف نمی شود.

این نگرانی ها تثبیت شده هستند و ممکن است نگرانی ها و دلواپسی های مشابهی داشته باشید، اما باید نسبت افکار و نگرانی های خود را حفظ کنید. زمانی که درگیر یک رابطه عاشقانه سالم هستید، می توانید صمیمیت احساسی را حفظ کرده و بر روی روابط جنسی خود نیز کار کنید. البته باید به پارتنر خود اطمینان دهید که عدم علاقه شما به برقراری رابطه جنسی مربوط به او نمی شود.

سپس می توانید با کمک پارتنر خود راه حل پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید یکدیگر را ماساژ دهید با این اطمینان که این ماساژ به سکس منتهی نخواهد شد. اگر هر دو بدانید که علاقه به برقراری رابطه جنسی ضروری است و به آن احترام بگذارید، این اعتقاد بخش طبیعی رابطه شما خواهد شد.

  • نگرانی در مورد کمبود هورمون: بسیاری از خانم ها، به ویژه خانم هایی که نزدیک به دوران یائسگی هستند یا کسانی که یائسه شده اند، نگران این هستند که کاهش میل جنسی در آنها ناشی از کمبود برخی هورمون های ضروری باشد.

پس از صحبت کردن محققان با خانم هایی که نگران این مسئله بودند، سابقه پزشکی آنها را مورد بررسی قرار دادند تا این مسئله را ارزیابی کنند که آیا مشکلات بیولوژیکی مانند یائسگی و درمان های پزشکی مانند شیمی درمانی با کاهش میل جنسی آنها در ارتباط بوده یا خیر. مشکلات جنسی از نوع مشکلات چند وجهی است، بنابراین وجود یک متخصص – یا حتی بیشتر از یکی – به فرد کمک می کند تا مشکل مورد نظر و احساسات خود نسبت به آن مشکل را ارزیابی کند.

منبع:

http://blogs.webmd.com/art-of-relationships/2015/01/when-youve-lost-desire.html

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *