چگونگی مراقبت از مسواک – بهداشت دهان و دندان

%d8%a8%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%af%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86

هر روز صبح که برای مسواک زدن بیدار می شوید، شاید تشخیص ندهید چه چیزهایی روی موهای مسواک شما قرار گرفته است. هر زمان که مسواک در دهان قرار می گیرد ممکن است با موجودات میکروبی دهان آلوده شود.

ویروس ها و باکتری های موجود در دهان یک فرد آلوده تا هفته ها می توانند روی سطح مسواک زندگی کنند و باعث بیماری شوند. بنابراین لازم است زمانی که دچار بیماری می شوید، حتی یک سرماخوردگی ساده، مسواک خود را تعویض کنید. میکروب های مربوط به بیماری روی مسواک شما باقی می مانند.

حتی میکروارگانیسم های طبیعی و سالم هم باعث عفونت می شوند، به ویژه اگر وارد بافت لثه یا زخم دهانی شوند. انجمن رسمی دندانپزشکی امریکا بیان می کند: مسواک ها در بسته بندی های استریل فروخته نمی شوند، بنابراین مسواک حتی به محض خارج کردن از جعبه پس از خرید نیز ممکن است دارای باکتری باشد.

حفظ پاکیزگی مسواک

برای حفظ پاکیزگی مسواک کار خاصی لازم نیست انجام دهید چرا که هر روز آن را شسته و دندان های خود را مسواک می زنید. به هرحال این مسئله بسیار مهم و در عین حال ساده است.

مسواک خود را با آب شیر به خوبی بشویید تا مواد باقی مانده از روی آن پاک شود. اگر دچار بیماری خاص یا اختلال در سیستم ایمنی هستید، بهتر است آن را در دهان شویه های ضد باکتری قرار دهید.

مسواک خود را ضد عفونی کنید. ضد عفونی کننده های مختلفی در بازار وجود دارد که برخی از آنها برای از بین بردن میکروارگانیسم ها از نور ماوراء بنفش استفاده می کنند. پس از استفاده از مسواک آن را همانطور خیس در جای خود قرار ندهید. آن را به طور قائم و در جایی قرار دهید که خشک شود. از پوششی استفاده کنید که امکان گردش هوا را فراهم کرده و از هر گونه کپک زدگی جلوگیری کند. عدم گردش هوا روی مسواک باعث پرورش باکتری ها می شود.

مدت زمان استفاده از یک مسواک چقدر است؟

هر 3 یا 4 ماه یا هر زمان که جرم روی مسواک مشاهده کردید، مسواک خود را عوض کنید تا دندان ها و لثه ها به درستی تمیز شوند. این مسئله در مورد تمام انواع مسواک ها درست است. با مسواک های برقی نیز همین گونه رفتار کنید و پس از مدت بیان شده آن را عوض کنید.

از مسواک دیگران استفاده نکنید. استفاده از مسواک مشترک باعث انتقال بزاق دهان و باکتری می شود – حتی باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان ها می شوند. پوسیدگی دندان نوعی بیماری عفونی محسوب می شود و به همین دلیل جدا باید از استفاده کردن از مسواک مشترک خودداری کنید.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *