رشد بینی در ستون فقرات! عارضه جانبی پیوند سلول های بنیادی

بینی

 

8 سال پیش ، پزشکان نمونه ای از سلول های اولیه تشکیل دهنده بافت بینی را بر روی قسمتهایی از بافت عصبی نخاع پیوند زدند و بر این عقیده بودند که بافت بینی میتواند در ترمیم نخاع آسیب دیده کمک کندو در این آزمایش برروی تعداد کمی از مریض ها انجام شد که در همه آنها کمی بهبودی حاصل شده بود غیر از یک نفر که در کاهش فلج وی موثر واقع نشده بود.

 

وقتی که محققان بررسی دقیق تری انجام دادند متوجه شدند که یک بینی اضافی بر روی ستون فقراتش در حال رشد است ، جراحان به اندازه 3 سانتی متر از طول بینی را که رشد کرده بود برداشتند و در زیر آن قسمت متوجه شدند که بخشی از استخوان و شاخه ای عصبی کوچک به اعصاب نخاعی وصل نشده بوده است و به همین دلیل با اندکی فشار منجر به دردناک شدن ناحیه شده بود .

این اولین مورد از عوارض جانبی از پیوند سلول های بنیادی است که گزارش شد.

درمان با سلولهای بنیادی تاکنون غیر از چند مورد عارضه ، با موفقیت انجام شده است و برای درمان همه چیز از طاسی و دیابت تا بیماری قلبی و پارکینسون انجام شده است .
منبع:

popsci

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x