چگونگی درمان اختلالات خلقی

اختلالات خلقی

افسردگی و افسردگی دو قطبی انواعی از اختلالات خلقی می باشند. این اختلالات معمولا با دارو و روش های درمانی مختلف تحت درمان قرار می گیرند. می توانید با پزشک خود در زمینه روش درمانی مناسب خود مشورت کنید.

روش های درمانی افسردگی

افسردگی یکی از رایج ترین اختلالات خلقی می باشد. این بیماری باعث می شود فرد احساس ناراحتی، پوچی و درماندگی کند و علائق خود را نسبت به مسائل لذت بخش از دست بدهد. مصرف دارو و گفتار درمانی از روش های درمانی موجود می باشند. داروهای ضدافسردگی سطح مواد شیمیایی مغز را تغییر می دهند و باعث می شوند فرد احساس بهتری داشته باشد. در روش گفتار درمانی درمانگر فرد را برای تغییر افکار خود آموزش می دهد. معمولا استفاده از هر دو روش گفتار درمانی و مصرف دارو تاثیر خیلی بهتری دارد. زمانی که دیگر روش های درمانی موثر نباشند، از روش الکتروشوک یا ECT استفاده می شود. این روش از پالس های الکتریکی استفاده می کند تا افسردگی را بهبود بخشد.

درمان اختلال دو قطبی

افراد مبتلا به اختلال دو قطبی دچار نوسانات خلقی شدید می شوند. این افراد ناراحتی های شدید یا شادی بیش از حد از خود نشان می دهند. این شرایط معمولا با مصرف داروی لیتیوم درمان می شود. این دارو کمک می کند تا خلق و خوی بیمار به تعادل برسد. علاوه بر لیتیوم داروهای دیگری نیز ممکن است مصرف شوند. به علاوه گفتار درمانی نیز موثر خواهد بود. فرد مبتلا به این اختلال در طول درمان نیاز به حمایت دارد.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پریسا

سلام من سردرددارم همه این علایم بعدا حمله پانیک شروع شدمیشه کمکم کنین 25سالمه ازدرسوزندگی افتادم ممنون

برای دکتر رضا شیرالی نوبت ویزیت بگیرید

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x