چگونه کودک خود را سرگرم کنیم ؟

کودکان 3

ایا میخواهید رابطه بهتری با کودکتان داشته باشید و یا مهارت های جدیدی را به او بیاموزید ؟میتوانید این فعالیت ها را امتحان کنید که برای کودکان 6 ماه تا 36 ماه مناسب میباشد .

شما میتوانید هر کدام از این فعالیت ها را انتخاب نمایید و درصورتی که کودکتان به ان علاقه نشان داد ,ادامه دهید در غیر این صورت میتوانید فعالیت دیگری را امتحان کنید و یا به کودک خود مهلت دهید تا برای انجام فعالیت دیگری اماده شود .به واکنش های کودکتان در برابر فعالیت های متفاوت دقت کنید تا بتوانید بهترین بازی برای او را انتخاب کنید .

 موسیقی 

بیشتر کودکان موسیقی را دوست دارند شما میتوانید موسیقی شادی را پخش کنید و کودکتان را در اغوش گرفته و یا وی برقصید همچنین بهتر است که زیاد صدای موسیقی را بلند نکنید تا کودکتان نترسد .بیشتر کودکان علاقه زیادی به موسیقی دارند .حتی میتوانید با ان بخوانید و همان متن را  شبانه به جای لالایی برای کودکتان تکرار کنید .

تمارین هوازی ویژه کودکان 

ایا فکر میکنید که فقط شما به تمارین ورزشی نیاز دارید ؟ درست است که کودک شما در مراحل بعدی از رشد خود فعالیت و جنب و جوش زیادی خواهد داشت ولی بهتر است که از همین الان دست به کار شده و او را ورزیده کنید .دستان کودک خود را ارامی بکشید و سپس جلوی بدنش حلقه کنید و میتوانید به همران این تمارین برای کودکتان اواز بخوانید .میتوانید پاهای کودک خود را به ارامی در شکمش جمع کرده و سپس باز کنید .تمام کودکان از کشش دستان و پاهای خود لذت میبرند زیرا نمیتوانند ان را به طور اگانه انجام دهند .

اسباب بازی ها 

میتوانید از اسباب بازی برای سرگرم کردن کودک خود استفاده کنید .اسباب بازی هایی را بردارید و انها را حرکت دهید و در همان حال با کودکتان صحبت کنید .به او کمک کنید تا بدن عروسک را فشار دهد و ان را لمس کند .پس از چند ماه از رشد کودکتان میتوانید دو عروسک را برداشته و برای او تئاتری بازی کنید .این بازی های به نسبت تماشای تلویزیون برای کودکان بسیار لذت بخش تر هستند .

باز کردن کاغذ کادو 

اگر تا به حال واکنش کودکان در برابر کاغذ کادو را دیده باشید متوجه شده اید که انها علاقه زیادی به باز کردن این کاغذ دارند حتی بدون ان که به کادوی درون ان فکر کنند .پس این موقعیت را برای کودکتان فراهم کنید و مطمئن باشید که از ان لذت میبرد .حتی میتوانید از کودکتان بخواهید که با توجه به نوع بسته بندی شی درون ان را حدس بزند .

بازی با پتو 

میتوانید کودکتان را درون پتویی بگذارید و او را به ارمی بروی زمین بکشید .ممکن است کودک شما از این حرکات و تغییرات موقعیتی شگفت زده شود و اطراف را نگاه کند و یا حتی از خوشحالی فریاد کشد و هیجان زده شود .

بازی با حباب ها 

ایا کودک شما حباب های داخل حمام را دوست دارد ؟یک ظرف بزرگ اب و صابون تهیه کنید تا بتوانید حجم بالایی از حباب درست کنید .کودک خود را درون ظرف قرار دهید و به او اجازه دهید تا با حباب ها اشنا شوید .همچنین وقتی کودکتان بزرگ ترشد یک اینه را جلوی وی قرار دهید تا نسبت به انچه انجام میدهد اگاه تر شود

بازی اعضای بدن 

کودک خود را بروی سطح نرمی بخوابانید مانند پتو و یا تخت .سپس به ارامی به او نردیک شوید و بینی خود را لمس کنید و سپس بینی او را لمس کنید و واژه بینی را تکرار کنید .در این صورت کودک شما به ارامی نام اعضای بدن را می اموزد و یاد میگیرد که اعضای بدن او مشابه بقیه افراد است .همچنین این تمرین ارتباط بین شما و کودکتان را تقویت میکند .


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *