چگونه کودکانی شاد داشته باشیم

 

کودکانی شاد داشته باشیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کودکان طبیعتاً شاد هستند. ارتباط روزانه ی آنها با افرادی با  نگرش های مختلف در آنها تغییر ایجاد میکند. دوستان، معلمان، اقوام و به خصوص تلویزیون بر رفتار کودکان تأثیر می گذارند. پدر و مادر مسئول رفاه فرزندان و نگرش آن ها می باشند.  اگر محیطی که کودک در آن زندگی می کند شاد باشد،آنها نیز خوشحال خواهند بود. پدر و مادر مسئول شاد کردن کودک خود هستند. دلسرد نشوید این موضوع  خیلی ساده تر از آن است که فکرش را می کنید. شادی فرزندتان به نگرش شما بستگی دارد.

1.    فرزند شما به ویژه نوجوانان به شما به عنوان یک رئیس نیاز دارد. اگر چه ممکن است آن ها طوری عمل کنند که همه چیز را می دانند اما شما می دانید که آنها خیلی چیزها را نمی دانند. وقتی کودکتان مرتکب اشتباهی شد به او بگویید و اشتباهش را اصلاح کنید. اگر لازم بود کودک را تنبیه کنید. اجازه ندهید آن ها دوباره اشتباه کنند.

2.    لازم است همیشه پدر و مادر باشید  فقط یک دوست. گاهی اوقات پدر و مادر برای اینکه دل کودک خود را به دست بیاورند مثل یک کودک عمل می کنند. اگر شما مانند یک کودک رفتار کنید به شما مثل یک کودک نگاه می شود و کودک تان به شما احترام نخواهد گذاشت. آنها قبل از اینکه به شما به عنوان یک دوست نیاز داشته باشند به پدر و مادر بودن شما نیاز دارند.

3.    کودکان نیاز دارند پدر و مادر در مورد اعمال خود توضیح دهند. اینکه “چون من میگویم” معنی نمی دهد، برای تصمیم گیری های خود دلیل ارائه دهید. کودک خوشحال کودکی است که می داند چرا نمی تواند برخی کارهای   کارهای خاص را انجام دهد.
4. همیشه به فرزندان خود گوش دهید. اگر  توجه کافی را به آنها آن زمان که نیاز دارند نشان دهید آنها را خوشحال کرده اید.هرگز کودک خود را نادیده نگیرید.

5.    عشق، انضباط و احترام  بهتر از  هر هدیه ای کودک را شاد می کند. اگر به کودک این چیزها را بدهید آن ها  نیز در مقابل  به شما عشق و احترام خواهند داد.

منبع:

ehow

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *