چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

ناخن جویدن

ناخن جویدن یکی از عادت های نامناسب رایج است که ترک آن بسیار سخت است. زمانی که شما ناخن خود را می جوید خود را در معرض میکروب های زیاد، موجود در دست و ناخن هایتان قرار می دهید . این عادت نامناسب را برای همیشه می توانید ترک کنید. و یاد بگیرید که چگونه این عادت نامناسب را برای همیشه کنار بگذارید.

از وسایل و موادی که باعث کم کردن تمایل شما به ناخن جویدن می شود، استفاده کنید. وسایل زیادی است که شما می توانید از آنها برای ترک ناخن جویدن استفاده کنید. شما این وسایل را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. بیشتر این مواد به این صورت هستند که به مانند یک کرم بر روی ناخن زده می شود و به دلیل بوی به شدت تند و تهوع آور شما را از ناخن جویدن باز می دارند.

استفاده از ناخن مصنوعی. ناخن مصنوعی یک پوشش پلاستیکی است که به سختی گاز گرفته می شود و یک مانع بین ناخن اصلی شما و دهان شما برای ناخن جویدن قرار می گیرد. و همچنین این پوشش اجازه می دهد ناخن شما رشد کرده و ناخن شما را زیباتر نشان می دهد.

استفاده از هیپنوتیزم و شناسایی عوامل زمینه ساز در این زمینه. به عنوان مثال شناسایی عوامل روانی و اضطرابی و حل آنها باعث ترک این عادت می شود. هیپنوتیزم به صورت ناخودآگاه باعث ترک هر عادت نامناسبی می شود.

با جایزه دادن به خود یا فرزندتان برای ترک ناخن جویدن انگیزه دهید. به عنوان مثال اگر در طول یک روز ناخن خود را نجویدید ابتدا به خود پاداشی کوچکی  بدهید و سپس اگر در طول هفته ناخن خود را نجویدید جایزه ای بمراتب بزرگتر قرار دهید و اگر در طول ماه ناخن خود را نجویدید جایزه ای بزرگ برای خود و فرزندتان قرار دهید و این روند را تا ترک عادت ادامه دهید.


منبع:

 www.ehow.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *