چگونه می توان به کودک ساکت کمک کرد؟

همۀ توصیه هایی که برای برطرف کردن کمرویی  کردیم ، در مورد کودکانی که سکوت گزینشی دارند هم به کار می رود . البته ، ممکن است پیشرفت این کودکان ، کندتر از کودکان کمرویی باشد که از صحبت کردن ترسی ندارند . در ضمن ، بعید نیست از نظر درسی هم عقب باشند ؛ زیرا در فعالیتهای کلاسی شرکت نمی کنند.

سکوت گزینشی

برای حل مشکل  این کودکان ، بد نیست که پدر ومادر ، با همکاری مسئولان مدرسه ، برنامه ای طرح کنند که موجب شود آنها بیشتر حرف بزنند . باز هم نکتۀ اصلی این است که به کودک انگیزه بدهیم تا بیشتر صحبت کند . برخی مدارس می توانند به کودک کمک کنند تا با یک بزرگتر صحبت کند ( برای نمونه ، آموزگار مخصوص ) یا دست کم بخشی از روز را در میان جمع کوچکی بگذراند و در آنجا به پرسشها پاسخ بدهد . کودک می تواند از این امکانات ، به عنوان مراحل انتقالی استفاده کند تا بتواند سرانجام ، در کلاسهای معمولی وبزرگتر هم شرکت کند . همچنین ، برای اینکه آموزگار کودک هم بتواند به او کمک کند ، می تواند سؤالهای تستی یا سؤالهایی که پاسخش یک کلمه باشد ، از او بپرسد . برای نمونه ، پاسخ یک کلمه ای به ” مرکز استان فارس کجاست ؟ ” آسان تر است تا پاسخ دادن به این سؤال که ” چرا فلان شخصیت چنین رفتار   می کرد؟ ” هر بار که کودک می کوشد صحبت کند ، او را خیلی تشویق می کنند. اگر کودک از اینکه به او در مدرسه توجه خاص می شود ، خجالت می کشد ، آموزگار می تواند بدون سر و صدا ، پیشرفت او را یادداشت کند و سپس به پدر ومادر اطلاع دهد تا در خانه از او تعریف کنند و به او پاداش بدهند .

علاوه بر اینها ، می توانید توانایی صحبت کردن کودک را در خانه افزایش دهید. آوردن دوستان یا آموزگاران از مدرسه به خانه ، ممکن است به کودک فرصت بدهد که در محیط آشنا با آنها صحبت کند . از طرف دیگر ، اگر پدر یا مادر نیز چند ساعت در روز را در مدرسه بگذرانند ، شاید صحبت کردن در آنجا برای کودک ، راحت تر شود . هدف از این دو اقدام ، این است که کودک از نظر صحبت کردن ، بین محیطهای آشنا و ناآشنا فرقی نگذارد .

1

[divider]

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *