چگونه عمر طولانی تری داشته باشیم؟

داشتن عمر طولانی

تقریبا همه می دانید که کم تحرکی – تمام روز پشت میز نشستن یا ساعت ها تلویزیون تماشا کردن – نه تنها منجر به افزایش وزن می شود، بلکه یکی از مهم ترین عوامل بروز بیماری های مزمن است که منجر به مرگ خواهد شد. در حقیقت متخصصان سلامت برآورد کرده اند که بیش از 5 میلیون مرگ در کل جهان به دلیل عدم داشتن فعالیت های جسمی است. در نتیجه اکنون همه ما می دانیم که اگر می خواهیم بیشتر زندگی کنیم باید به اندازه کافی ورزش کنیم، وزن متعادل داشته باشیم و از کشیدن سیگار اجتناب کنیم.

محققان در گزارشات اخیر در مجله لانسنت، مجموعه ای از فعالیت های فیزیکی، به تاثیر ورزش بر تغییر سبک زندگی بی حرکت پرداخته اند. پس از بررسی نتایج 16 تحقیق مرتبط از سراسر جهان که بیش از یک میلیون زن و مرد بالای 18 سال را مورد بررسی قرار داده بودند، محققان دریافتند کسانی که به مدت 8 ساعت در روز می نشینند و یا بیشتر از 3 ساعت تلویزیون تماشا می کنند، بیشتر در معرض مرگ در سنین پایین هستند نسبت به کسانی که در طول هفته ورزش می کنند. حتی کسانی که کسانی که کمتر از 4 ساعت در روز می نشینند هم بیشتر از افراد فعال در معرض خطر مرگ هستند.

نتیجه مهم اینکه مهم نیست چند ساعت در روز می نشینید، اما اگر می خواهید زندگی سالم و طول عمر بیشتری داشته باشید، در طول هفته ورزش کنید.

طبق تحقیقات انجام شده بزرگسالان بین 18 تا 64 سال در هفته نیازمند حداقل دو ساعت و نیم فعالیت های هوازی و فعالیت های تقویت عضلات هستند. بهتر است فعالیت های ورزشی متوسط یا شدید را به مدت حداقل 10 دقیقه مداوم در روز انجام دهید. دقت داشته باشد که گفته می شود حداقل 10 دقیقه، بنابراین هر چه بیشتر ورزش کنید از سلامت جسمی بیشتری برخوردار خواهید بود.

محل زندگی شما بر چگونگی ورزش کردنتان تاثیر می گذارد. اگر خوش شانس باشید و در همسایگی افراد ورزشکار زندگی کنید، جایی که بتوانید به راحتی دوچرخه سواری یا پیاده روی کنید و بتوانید به راحتی در فعالیت های ورزشی انجام شده در پارک های محلی شرکت کنید، مطمئن باشید که می توانید ورزش و تحرک کافی داشته باشید.

منبع:

https://www.psychologytoday.com/blog/cravings/201608/new-research-shows-how-live-longer

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *