چگونه صداهای بلند می تواند منجر به آسیب شنوایی شود؟

موسیقی
یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه لستر در انگلستان انجام شده است که چرا صداهای بلند منجربه مشکلات شنوایی میشود و درصدد راه هایی برای پیشگیری و درمان جدید وزوزش گوش هستند.
حدود 26 میلیون آمریکایی به علت قرار گرفتن در معرض صداهای بلند در محل کار یا گوش دادن به موسیقی در اوقات فراغت شنوایی خود را از دست داده اند .
دکتر مارتین استاد علوم اعصاب در دانشگاه لستر می گوید: افراد به اینکه موسیقی با صدای بلند می تواند در مراحل بعدی زندگی شان تاثیر گذار باشد توجهی نمی کنند ،او اشاره می کند که درک گفتار وابسته به انتقال سریع سیگنال های شنوایی از طریق عصب شنوایی است ( عصب است که حمل و نقل امواج صوتی را از حلزون گوش داخلی به مغز است).
اما پژوهش های قبلی نشان داده است که پس از قرار گرفتن در معرض صدای بلند به صورت، انتقال این سیگنال های شنوایی کند صورت می گیرد که منجر به از دست دادن شنوایی میشود.
وی اشاره کرد که نازک شدن پوشش میلین ،علت اصلی از دست دادن شنوایی در مقابل صدای بلند است.

آنها در حال حاضر برنامه ای برای تست بعصی از داروها دارند که باعث تعمیر میلین میشوند و می خواهند بررسی کنند که این داروها می توانند شنوایی از دست رفته را باز گرداند یا خیر

منبع:

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *