چگونه بر مشکلات یادگیری فرزندمان غلبه کنیم؟

پدر و مادر ها با استفاده از این 7 مرحله می توانند توانایی واقعی فرزندشان را نشان دهند. تقریبا هر کودکی با شروع مدرسه برای یادگیری هیجان زده می شود اما سرخوردگی از شکست های مکرر و دلسردی موجب می شود که شور و شوق شان کم شود. شما با روش هایی ساده می توانید عشق فرزند خود برای یادگیری را برگردانید.

1 قبول کنید که فرزندتان مبتلا به اختلال یادگیری است. این مرحله یک مرحله ایی است که شما باید در آن شجاع باشید تا بتوانید به دنبال درمان برای او بروید.

2 رفتار یادگیری فرزندتان را یادداشت کنید. آیا او در مقابل خواندن مقاومت می کند؟ تکمیل کردن مشق هایش همیشه خیلی خیلی طول می کشد؟ برای حفظ توجه تقلا می کند؟ در حفظ توجه اغلب شکست می خورد؟ هریک از این نشانه ها برای فهم این موضوع که مشکل کودک دقیقا چیست و چگونه حل می شود، کمک می کند.

3 از درمانگر بخواهید برنامه آزمون مهارت های شناختی را برای فرزندتان برگزار کند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

اختلال یادگیری

4 با درمانگر کودکتان به صورت خصوصی صحبت کنید و از او بخواهید علایم آن دفترچه را با آزمون مهارت شناختی تطابق دهد. این کار کمک می کند که دید درمانگر بازتر شود و شما نیز نسبت به مشکل فرزندتان آگاه تر شوید.

5. گزینه آموزش مهارت های خاص را نیز در نظر داشته باشید. این مهارت ها با توجه به مشکل فرزندتان دقیقا برای او تنظیم خواهد شد. وقت را هدر ندهید و از روش های مختلف با کمک درمانگر بهره مند شوید.

6 به کودک کمک کنید که به مدت 12 تا 24 هفته با یک مربی مهارت های شناختی همکاری کند. هر هفته فقط چند ساعت. از او توقع نداشته باشید که به سرعت تغییر کند، در عوض تا می توانید او را به تلاش تشویق کنید.

7 به فرزند خود به عنوان کسی که یادگیری را دوست دارد نگاه کنید، این باعث انرژی گرفتن بیشتر او می شود و میبینید که زودتر از آنچه که فکرش را بکنید او در حال پیشرفت است.

منبع

wikihow.com

فاطمه امیری

فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

4 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
mohammad

با سلام وعرض تشکر -دختری 8ساله دارم کم دقت وحواس پرت است کلاس دوم دبستان است تا از او نخواهیم درسش را نمی نویسد بیشتر دوست دارد نقاشی بکشد وبا تبلت بازی کند وقتی برایش درس را توضیح میدهیم حواس پرتی میکند معلمش گفته فکری برای او بکنید خطش نیز خیلی بد است اعتماد به نفس کمی دارد از اینکه در مدرسه با او دوست نمی شوند خیلی ناراحت میشود ضمنا او تک فرزند است در درک مفا هیم ریاضی ضعیف است در دیکته معمولا 2تا غلط دار د سلام نمی کند ولی در جمع خوب ارتباط برقرار میکند لطفا… Read more »

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات تعلیم و تربیت

والد گرامی ضمن تشکر از اقدام شما برای کمک به فرزندتان.باید بگوییم شما چند مشکل مجزا و در عین حال مرتبط با هم را برای کودکتان عنوان کردید.آنچه که حائز اهمیت است فقط رفتار یا مشکل وی نیست بلکه یافتن دلیل این مشکلات برای کمک به وی از اهمیت اساسی برخوردار می باشد. تا حدودی می توانید با دقت بیشتر و صحبت بیشتر با وی متوجه شوید که چه مواقعی و به چه دلایلی این مشکلات را از خود بروز می دهد.تازه بعد از فهم دلیل مشکل می توان راهکار ارائه داد. برای برخی از مشکلات عنوان شده راهکارهایی روی… Read more »

رمضانی

با سلام و خسته نباشید
من یک پسر 9 ساله دارم که خیلی باهوش است و در درس ریاضی فوق العاده است ولی برای حفظ کردنی ها مشکل دارد و برای مطالب گنگ است ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید با تشکر و سپاس

سلام
شما می توانید برای بررسی های اولیه با نوروفیدبک و تست های تشخیصی برای خانم عبدالهی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

4
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x