چگونه با کودکان در مورد سلامت قلب صحبت کنیم

کودک

چگونه با کودکان در مورد سلامت قلب صحبت کنیم

 

اینکه تصمیم بگیرید با کودک خود در مورد سلامت قلب صحبت کنید یک راه فوق العاده است تا کودک یاد بگیرد در برنامه های خانه و مدرسه چگونه به افزایش عمر و سلامتی خود کمک کنند.

همه، کودکان را از مصرف هله هوله، تماشای تلویزیون و بازیهای ویدئویی منع می کنند،اما در مورد چگونگی تأثیر آنها بر سلامت و نحوه ی  انتخاب غذاها و فعالیت ها برای بالا بردن سطح سلامت، آموزش بسیار کمی صورت می گیرد.

شما همیشه کنار فرزند خود نیستید و نمی توانید بر او نظارت داشته باشید.

اما هنگامی که کودک درک کند، قلب چیست؟ چگونه کار می کند، چه چیزهای برای آن مضر و چه چیزهای برای آن مفید است، به احتمال زیاد در مورد غذاها و فعالیت های خود بهتر تصمیم گیری می کند.

1)    از اینترنت یک نمودار قلب پرینت بگیرید.در صورت امکان پرینت رنگی بگیرید و به او توضیح دهید که قلب در کدام قسمت بدن قرار دارد، چه شکلی است.بگویید که قلب خون را به کل بدن پمپاژ می کند، و برای اینکه خوب کار کند نیاز است تا قوی باشد و رگ ها باید تمیز باشند.

2)    اجازه دهید کودک سرش را روی سینه ی شما قرار دهد و صدای قلب را گوش کند، به او بگویید که چگونه خون را پمپاژ می کند،از مشت خود برای نشان دادن عمل پمپاژ استفاده کنید.دست را مشت کنید و کمی باز و بسته کنید.

3)    یک تصویر از خود قلب به کودک نشان دهید و بگویید که در قسمت بالای قلب  دهلیز داریم و در قسمت پایین قلب بطن را داریم.

4)    بر روی مچ دست نیز ضربان قلب را به اونشان دهید، یادتان باشد این کار را به نحوی درست انجام دهید. می توانید تفاوت ضربان قلب در حالی که فعالیت می کنید، زمانی که اتفاق خوشایند یا نا خوشایند می افتد و یا زمانی که استراحت می کنید، را نیز به کودک نشان دهید( در هر کدام از شرایط به صدای قلب گوش کند)، توجه او را به تغییرات آن جلب کنید.

5)    در مورد غذاها ی چاق کننده که باعث می شود سرخرگ ها مسدود شوند و کار قلب سخت شود با او صحبت کنید.می توانید او را کنار خود بنشانید و از اینترنت یا مجله عکس موارد مفید از قبیل مواد غذایی و ورزش را به او نشان دهید.

6)    شعر یا قصه یا نمایشی در مورد قلب تهیه کنید و با او تمرین کنید.

نکته:
◌ به یاد داشته باشید که این کار فقط آشنا کردن کودک با عضو مهمی از بدن است، صحبت در مورد قلب را به درسی که برایش فهم آن سخت باشد تبدیل نکنید.

◌ توجه داشته باشید که هر رفتاری که از کودک انتظار دارید خودتان باید الگوی همان رفتار برای او باشید.در این زمینه نیز خودتان باید به آنچه می گویید عمل کنید.

◌ به خاطر داشته باشید که هر چیزی وقتی خیلی کم  یا خیلی زیاد باشد مضر می شود، در برنامه های خود حد اعتدال را رعایت کنید.

منبع 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی کودکان     

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «چگونه با کودکان در مورد سلامت قلب صحبت کنیم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *