چگونه با استفاده از جدول فعالیت روزانه کودک خود را به مسئولیت پذیر بودن تشویق کنیم

جدول فعالیت روزانه برای مسئولیت پذیر کردن کودکچگونه از جدول کار استفاده کنیم؟
نموادر فعالیت های روزمره ی کودک یک راه بسیار مفید برای سازماندهی مسئولیت های کودکتان می باشد.
یک یادآور بصری که می تواند انتظارات شما را برای کودک روشن و واضح بیان کند. از این نمودار می توانید برای کودک در هر گروه سنی استفاده کنید. در این نمودار کارهایی که انتظار دارید کودک در طول روز انجام دهد یادداشت می کنید برای مثال:
شنبه : مرتب کردن تخت، جمع کردن اسباب بازیها.
برای کودکان بزرگتر:
یک شنبه: مرتب کردن اتاق، خریدن نان، تمیز کردن حمام،جمع کردن ظروف
وقتی کودک شما یک کار را به پایان رساند اجازه بدهید در مقابل کار خود در آن روز تیک بزند یا ستاره و برچسب صورتک خنده بچسباند. برای این تیک ها یک هدف تعیین کنید تا کودک برای کسب امتیاز ها انگیزه داشته باشد. وقتی یک برچسب اضافه شد به مجموع امتیاز او اضافه کنید و در نهایت با به حد نصاب رسیدن امتیازات به او پاداش بدهید.

جدول فعالیت روزانه برای مسئولیت پذیر کردن کودک
نمونه های از پاداش: اجازه انجام بازی،رفتن به شهربازی، کتاب مورد علاقه ی او را خواندن. بازی ویدئویی یا تماشای کارتون و … .

آنچه که باید مورد توجه قرار بدهید:

 جدول باید در یک مکان، که به راحتی در دسترس و قابل مشاهده باشد نصب شود. تا کودک به یاد داشته باشد که مسئولیتهایی دارد و باید از آنها پیروی کند، مثلاً روی یخچال بچسبانید بخصوص اگر همه ی اعضای خانواده درگیر این کار هستند.

 اهدافی که تعیین می کنید باید واقع بینانه و متناسب با سن کودک باشد. با این کار شانس موفقیت را به او بدهید.

 ممکن است اوایل در تعیین اهداف برای کودک یا تعیین پاداش مناسب برای انگیزه دادن به کودک مجبور به آزمون وخطا شوید اما کم کم راه ایجاد انگیزه و تعیین اهداف را پیدا خواهید کرد، مثلاً می توانید برای همه اعضای خانواده از این جدول ها تعیین کنید و هر وقت کسی امتیازش به حد نصاب رسید او را تشویق کنید و پاداش دهید تا کودک شما نیز تشویق به پیروی از جدول وظایف خود شود.

 پاداش های طولانی مدت تعیین نکنید، زیرا ممکن است در کودک ایجاد انگیزه نکند، سعی کنید دادن پاداش را هفتگی تعیین کنید.اگر کودک شما سخت می تواند طبق برنامه پیش برود می توانید از خود او بپرسید و مثلاً دادن پاداش را 3 روز یک بار تعیین کنید، حتی می توانید بعد از مدتی که خودش را با برنامه وفق داد کم کم مدت 3 روز را به هفته تبدیل کنید به این صورت که بگوییداگر در روز های آخر هفته بیشتر تلاش کند یک پاداش اضافی هم دریافت خواهد کرد.

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *