چگونه از فراموشی اجتناب کنیم؟

افراد در سنین مختلف مسائل را فراموش می کنند.اما هر کسی با انجام دادن فعالیت های مختلفی می تواند حافظه خود را بهبود ببخشد.

فراموشی

1.غذای سالم بخورید.مغز شما به غذای سالم نیاز دارد تا خاطرات را به درستی حفظ کند.نه تنها مغز شما بلکه بدن شما هم نیاز به غذای سالم دارد تا درست کار کند.بعضی غذا ها وجود دارد که شما باید سعی کنید تا آن را بخورید.مثل سالاد، تخم مرغ و بادام.نوشیدن چای سبز هم خیلی خوب است.ُاین به حفظ سلامت مغز کمک می کند و سرعت پبشرفت بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

درباره اینکه چگونه سالم بمانید بخوانید.

از اینکه همیشه مواد غذایی بد و تنقلات بخورید اجتناب کنید.با این حال خوردن کمی نوشابه، چیپس و سیب زمینی سرخ کرده بلامانع است.همچنین از خوردن زیاد برنج سفید اجتناب کنید.

پروتئین مصرف کنید.شیر ماده غذایی خوبی برای دریافت پروتئین است.هر روز حداقل یک لیوان شیر بنوشید.

از مواد غذایی چرب و فست فود و نوشابه اجتناب کنید.

2.ورزش.ورزش به جایگزینی سلول هایی که کاملا برای مغز شما مفید است کمک می کند.هر ورزشی کمک می کن هر چقدر هم ساده باشد مثل پیاده روی.

ورزش نه تنها از فراموشی جلوگیری می کند بلکه باعث کاهش وزن، جلوگیری از بیماری های قلبی، بهبود خلق و خوی شما و بهبود قدرت ماهیچه و خیلی بیشتر.

سعی کنید با دوستانتان ورزش کنید در این صورتبیشتر سرگرم کننده است.

3.خوب بخوابید.خوابیدن کافی باعث می شود هم بدن و هم مغز شما به خوبی استراحت کند.در زمان خوابیدن مغز خود را التیام می بخشد.اگر شما در خوابیدن مشکل دارید قبل از خواب می توانید کتاب بخوانید یا حتی دوش بگیرید.

4.چیزهایی را برای یاداوری اضافه کنید.مثل یاداشت نوشتن.به عنوان مثال اگر شما باید خرید کنید روی کاغذی بنویسید برو خرید و آن را جایی قرار دهید که همیشه آن را ببینید.مثل:

روی در یخچال

روی در خانه

روی آینه حمام

روی در کمد لباس

روی صفحه کامپیوتر

زمانی که به نوشنه عمل کردید آن را حذف کنید.

حافظه خود را آزمون کنید.بازی هایی کنید که به حافظه و به یاد آوردن وابسته باشد.سعی کنید این بازی ها را یک بار در روز امتحان کنید تا زمانی که حافظه شما بهبود یابد.

استرس ممکن است باعث شود چیزها را فراموش کنید پس سعی کنید در زمان آرامش چیزها را به یاد آورید.

6. زمان خود را محدود کنید.زمان زیادی را برای تلویزیون و کامپیوتر صرف کردن ممکن است باعث شود چیزها را فراموش کنید.مانند چه چیز دیروز خوردید و چه کار انجام دادید.زمان این کار را محدود کنید.

2 ساعت در روز و 2 ساعت در شب بهترین حالت است.


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - چگونه از فراموشی اجتناب کنیم؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: