سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

چه زمانی برای بیش فعالی باید به متخصص مراجعه کنیم؟ (مرکز تخصصی تشخیص -درمان بیش فعالی )

چه زمانی برای بیش فعالی باید به متخصص مراجعه کنیم؟ (مرکز تخصصی تشخیص -درمان بیش فعالی )

 

وقتی کودک شما اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD)  پیدا کرد شاید ندانید که چه زمانی برای بیش فعالی باید به متخصص مراجعه کنیم؟

نیاز است که با یک تیم متخصص اعم از روانپزشک ، روانشناس ، گفتار درمانگر ملاقات داشته باشید تا بتوانید درمان مناسب برای کودتان را دریافت کنید وبه کودک کمک می کنند تا رفتار خود را در مدرسه و خانه بهبود بخشد.

 

در صورتی که تمرکز فرزندتان دچار مشکل شده و این نقص تمرکز در عملکرد های روزانه خلل ایجاد کرده و یا اینکه تکانشی رفتار میکند و حرکت های اضافی زیادی دارد نیاز است که حتما با متخصصین در این زمینه ملاقات کنید.

 

متخصص اطفال

همان پزشکی  که وظیفه مراقبت های سلامت کلی کودک شما را بر عهده دارد، می تواند تاحدی اختلال بیش فعالی- نقص توجه ( ADHD ) را تشخیص و اقدام به درمان کند.او یک برنامه عملیاتی را که براساس دستورالعمل های آکادمی کودکان است برپا می کند.

اگر فرزند شما 4 تا 5 ساله باشد، احتمالا بیشتر از طریق روش های رفتاری اقدام به درمان میکند .

اگر او 6 سال یا بیشتر باشد، دارو نیز بخشی از آن خواهد بود.

از آنجا که شرایط دیگر گاهی اوقات همراه با ADHD می باشد، متخصص اطفال همچنین ممکن است کودک شما را برای چیزهایی مانند اضطراب، افسردگی و اختلالات یادگیری مانند اختلال یادگیری مورد بررسی قرار دهد.

 

روانشناس

درمانگر کودک

او ابزار کودک خود را برای مدیریت برخی از رفتارها و مشکلات عاطفی خود ارائه خواهد داد.

او به عنوان مثال می تواند راه هایی را برای کنترل حوادث عصبی  یا افزایش تمرکز در کلاس درس ارائه دهد.

یک روانشناس (کودک خوب در تهران) همچنین ممکن است مهارتهای اجتماعی فرزندتان را به شما آموزش دهد، مانند چگونگی صبر کردن، به اشتراک گذاری اسباب بازی ها، تقاضای کمک و یا پاسخ دادن به اذیت کردن.

یک روانشناس ( کودک خوب در شمال تهران )همچنین می تواند طرحهایی را برای کمک به زندگی در کودک  در مدرسه نیز به صورت ساده تر ارائه کند.

یک روانشناس احتمالا از یکی از این نوع درمان ها استفاده خواهد کرد:

 

درمان رفتاری

هدف این است که به کودک  کمک کند تا برخی از شیوه های رفتاری او را تغییر دهد.

ممکن است برای بعضی از کارهای عملی روزمره مانند مشکل با اتمام کار مدرسه مفید باشد .

روانشناس می تواند به وی نشان دهد که چگونه با وجود رویدادهای عاطفی روزانه تلاش بیشتری کند.

 

این نوع درمان همچنین می تواند فرزند شما را برای نظارت بر رفتار خود آموزش دهد.

او یاد می گیرد که چگونه خود را تحسین کند یا هنگامی که خشمگین است چطور خود را کنترل کند یا در مورد نحوه پاداش دادن فکر کند .

 

درمان رفتاری شناختی

روانشناس کودک (  مرکز تخصصی تشخیص و درمان بیش فعالی ) شما می تواند از تکنیک های “ذهنی”  ( نوروفیدبک ) استفاده کند.

به کودک  برای افزایش تمرکزش کمک میکند تا بهبود یابد، او می خواهد چگونگی آگاهی و پذیرش افکار و احساسات خود را بیابد.

 

روانپزشک

او می تواند برای کودک دارو تجویز کند و تنظیم داروها را مدیریت کند.

متخصص اطفال شما می تواند این کار را بکند، البته یک روانپزشک ( در مرکز مشاوره کودک )تخصص دارد تا از اثرات داروهای مختلف مراقبت کند.

یک روانپزشک همچنین اگر کودک شما شرایط دیگری که برخی اوقات با ADHD همراه است مانند اضطراب، اختلالات خلقی، تشنج و مشکلات خواب می تواند به شما کمک کند.

 

تیم پشتیبانی مدرسه

اگر اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD ) توانایی فرزند شما برای یادگیری دچار مشکل کرده است  ممکن است واجد شرایط خاص باشد.

معلمان او و دیگر اعضای کادر مدرسه می توانند برنامه ای خاص را برای وی  ایجاد کنند.

این تنظیمات مربوط به برنامه های درسی برای کودک شما، تکنیک های آموزش تخصصی، روش های مدیریت رفتار و همکاری والدین / معلم را تقویت خواهد کرد.

 

منبع

روانشناس

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست 
  • درمانگر تخصصی کودکان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: